Real Madryt ma problem ze swoją gwiazdą. "Zidane nie jest sprawiedliwy"

Real Madryt niespodziewanie zremisował w sobotę z Realem Valladolid 1:1. Nieco ponad 30 minut rozegrał Vinicius Junior, który miał zostać gwiazdą "Królewskich", jednak ma spore problemy w tym sezonie. Jego sytuację przeanalizowała "Marca", która stwierdziła, że "Zinedine Zidane nie jest sprawiedliwy wobec niego".

Stracony sezon Realu. "Zidane nie ma czarodziejskiej różdżki"

Real Madryt niespodziewanie zremisował u siebie w meczu 2. kolejki hiszpańskiej La Liga z Realem Valladolid. Gdy w 82. minucie bramkę strzelił Karim Benzema, wydawało się, że "Królewscy" zdobędą komplet punktów. Sześć minut później wyrównał jednak Sergio Guardiola, a zespół Zinedine'a Zidane'a nie zdołał już odpowiedzieć i obydwa zespoły podzieliły się punktami.

W 57. minucie na boisko wszedł Vinicius Junior. Piłkarz, który miał stać się gwiazdą Realu Madryt w nadchodzących rozgrywkach. W meczu przeciwko Realowi Valladolid został przesunięty z lewej strony na prawą, co znacznie wpłynęło na jego grę. "Marca" zwraca uwagę, że w tym sezonie prezentuje się znacznie gorzej niż w połowie poprzednich rozgrywek. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest transfer Edena Hazarda, który zmusił Brazylijczyka do zmiany pozycji. Vinicius dodatkowo był zaskoczony tym, że nie wyszedł w podstawowym składzie.

Real Madryt wiąże wielkie nadzieje z Viniciusem, ale ten ma problemy

Dziennikarze "Marki" podkreślają, że w Brazylijczyku pokładano ogromne nadzieje, jednak Zidane nie dał mu wystarczająco dużo czasu do zyskania pewności siebie. Wszyscy zachwycali się jego umiejętnościami, dopóki nie doznał kontuzji w spotkaniu przeciwko Ajaksowi Amsterdam w Lidze Mistrzów. Był jednym z nielicznych piłkarzy, który mógł zagrozić Barcelonie w "El Clasico" na początku tego roku, po którym otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Brazylii. Do tych czasów mu jednak daleko. "Marca" dodaje, że "Zidane nie jest do końca sprawiedliwy wobec Viniciusa", a piłkarz czuje, że każdy jego błąd lub słabszy występ sprawi, że jego sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej.