FC Barcelona przegrała na inaugurację ligi hiszpańskiej! Cudowny gol z 89. minuty [WIDEO]

Niespodzianka na inaugurację Primera Division 2019/2020! Barcelona przegrała na wyjeździe z Athletic Bilbao 0:1. Goście zagrali bez kontuzjowanego Leo Messiego, a podczas pierwszej połowy z powodu urazu z boiska musiał zejść Luis Suarez. Mistrzów Hiszpanii pogrążył przepiękny gol z 89. minuty!

"Barcelona potrzebuje trenera z charyzmą, która mu tryska uszami"

Pierwszy raz od 10 lat Barcelona rozpoczęła rozgrywki ligowe bez Leo Messiego. Argentyńczyk ma kontuzję i nie mógł wystąpić w meczu wyjazdowym z Athletic. Bez Messiego Blaugranie szło w Bilbao bardzo ciężko. Byłoby łatwiej, gdyby Luis Suarez w 32. minucie wykorzystał świetną okazję. Urugwajczyk trafił jednak w słupek. Pięć minut później Suarez musiał zejść z boiska z powodu urazu.

Barcelona pokonana po cudownym golu Aritza Aduriza

Pod nieobecność Messiego i Suareza liderem ataku Barcelony został Antoine Griezmann. Francuz nie był jednak w stanie zastąpić liderów. Akcje ofensywne gości były zbyt powolne, brakowało w nich elementu zaskoczenia. Dodatkowo w końcówce "Duma Katalonii" nadziała się na kontrę gospodarzy. W 89. minucie przepięknego gola przewrotką dla Athletiku strzelił 38-letni Aritz Aduriz, który wszedł na boisko zaledwie kilka chwil wcześniej! Barcelona nie odpowiedziała na to trafienie i niespodziewanie przegrała na inaugurację sezonu 2019/2020 ligi hiszpańskiej