Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szef ligi hiszpańskiej odradza Barcelonie transfer Neymara: "Wolę, żeby nie wracał do La Ligi"

Jednym z głównych tematów letniego okna transferowego jest możliwy powrót Neymara do Barcelony. Zwolennikiem takiego scenariusza nie jest z pewnością szef La Ligi Javier Tebas, który w jednym z radiowych programów odradził "Dumie Katalonii" sprowadzenie gwiazdy PSG. Powodem takiej oceny są pozaboiskowe ekscesy Brazylijczyka.

Od kilku dni hiszpańskie media informują o możliwym powrocie Neymara do FC Barcelony. Brazylijczyk podobno nie jest już szczęśliwy w Paryżu i chce ponownie zagrać w Hiszpanii. Na drodze transferu mogą stanąć jednak pieniądze, bowiem dwa lata temu Paris Saint-Germain zapłaciło za zawodnika rekordowe 222 miliony euro, jednak mistrz Francji gotów obniżyć nieco swoje oczekiwania.

Nowa cena za Neymara ma wynieść ok. 200 milionów euro. PSG chce jednak włączyć w transakcję jednego z piłkarzy Barcelony. W tym kontekście najczęściej wymienia się: Philippe Coutinho, Ousmane'a Dembele, Samuela Umtitiego czy Ivana Rakiticia.

Szef La Ligi Javier Tebas odradza Barcelonie transfer Neymara: "Nie daje dobrego przykładu poza boiskiem"

O możliwym, ponownym angażu Neymara przez "Dumę Katalonii" wypowiedział się w radiowym programie "El Transistor" szef La Ligi Javier Tebas. Jego zdaniem pozaboiskowe zachowanie 27-latka mogłoby źle wpłynąć na wizerunek całej ligi: "Wolałbym, żeby Neymar nie pojawił się w Barcelonie. Zawsze chcemy sprowadzać do Hiszpanii wspaniałych zawodników, jednak w tym przypadku mówiłoby później tylko o tym, że zawodnik zrobił to, czy tamto. Długo pracowaliśmy, by wypracować w naszej lidze pewne wartości i nie chcemy zmieniać wizerunku" – stwierdził Tebas. 

"Neymar może być jednym z najlepszych, jednak odpowiednie zachowanie piłkarzy to jeden z tych aspektów, na który zwracamy szczególną uwagę. Jeśli jego pozaboiskowe poczynania nie stanowią odpowiedniego przykładu, wolę, żeby nie wracał do La Ligi" – dodał szef organizacji zarządzającej rozgrywkami Primera i Segunda Division.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach Neymar został oskarżony o gwałt, a po finałowym meczu Pucharu Francji wdał się w przepychankę z jednym z kibiców.

Więcej o:
Komentarze (4)
Szef ligi hiszpańskiej odradza Barcelonie transfer Neymara: "Wolę, żeby nie wracał do La Ligi"
Zaloguj się
  • monodeluxe

    Oceniono 5 razy 5

    Oni naprawdę w Barcelonie nie pamiętają,co wywijał jak odchodził?Jak wszystkich obrażał,wymuszał kolejne podwyżki,strzelał focha,lekceważył kibiców a gdy odszedł drwił z byłych kolegów i drużyny?Oni teraz chcą płacić za niego takie gigantyczne pieniądze?Powodzenia...

  • ikebroflovski

    Oceniono 2 razy 2

    "Długo pracowaliśmy, by wypracować w naszej lidze pewne wartości i nie chcemy zmieniać wizerunku" - a częścią naszego etosu są: - konsekwentne unikanie płacenia podatków i bycie stałymi klientami rajów podatkowych; - kolejne oskarżenia o gwałt i afery z seks-taśmami; - regularne odwiedzanie słynnej hiszpańskiej kliniki transfuzji krwi słynnej ze współpracy z takimi gigantami jak Lance Armstrong czy Rafa Nadal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX