Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Barcelona zostanie ukarana za rozmowy z Neymarem? Miała złamać przepis FIFA

- Barcelona rozmawia z Neymarem, ale wcześniej powinna poinformować o tym PSG, czego nie zrobiła. Klub z Paryża może złożyć skargę na Barcę do FIFA - przekonuje "Mundo Deportivo"

Zdaniem hiszpańskiej prasy, kataloński klub miał już zawrzeć z Brazylijczykiem wstępne porozumienie w sprawie jego powrotu na Camp Nou. - Z tego powodu Barcę może czekać kara - informuje "Mundo Deportivo".

Barcelona może zostać ukarana za rozmawianie z Neymarem bez wcześniejszego poinformowania o tym PSG. Klub z Katalonii miał złamać artykuł 18 statutu FIFA w sprawie statusu i transferowania zawodników. - Klub, który stara się podpisać kontrakt z profesjonalnym piłkarzem, musi poinformować o tym jego obecny klub na piśmie przed rozpoczęciem negocjacji - wynika z punktu trzeciego tego przepisu. 

Od powyższej zasady przewidziane są dwa wyjątki. Mowa o piłkarzach, którym umowy już wygasły lub wygasną w ciągu pół roku. Neymara to jednak nie dotyczy, bo kontrakt z mistrzami Francji ma do 2022 roku.

Kara dla Barcelony?

Barcelonę mogą więc czekać sankcje za negocjacje z Brazylijczykiem. Tym bardziej, że zdaniem "Mundo Deportivo", PSG nie wyraziło zgody na rozmowy z zawodnikiem. Paryski klub mógłby wnieść skargę na "Dumę Katalonii" do FIFA.

Więcej o:
Komentarze (5)
Barcelona zostanie ukarana za rozmowy z Neymarem? Miała złamać przepis FIFA
Zaloguj się
 • krakoos78

  Oceniono 3 razy 3

  A świstak siedzi i zawija w te sreberka...

 • mstachu22

  0

  "Od powyższej zasady przewidziane są dwa wyjątki. Mowa o piłkarzach, którym umowy już wygasły lub wygasną w ciągu pół roku. Neymara to jednak nie dotyczy, bo kontrakt z mistrzami Francji ma do 2022 roku."

  Jeśli piłkarzowi wygasła umowa to znaczy, że już nie jest zawodnikiem danego klubu, więc kogo informować że prowadzi się z nim rozmowy? Mamę? Wyjątek jest jeden - jeśli do konca zostalo poł roku lub mniej to można zacząć negocjacje

 • claudiusz

  0

  i w ten glupi sposob Nejmar staje sie jeszcze drozszy bo trzeba zaplacic dodatkowa kare))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX