Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Były prezes Barcelony uniewinniony. Spędził w areszcie prawie dwa lata!

Sandro Rosell został uniewinniony. Były prezes FC Barcelony był oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i pranie pieniędzy. Spędził w areszcie tymczasowym prawie dwa lata!

Krajowy Sąd Karny i Administracyjny uniewinnił Sandro Rosella. Były prezes FC Barcelony był oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i pranie pieniędzy. Groziło mu 11 lat więzienia. W areszcie tymczasowym przesiedział 21 miesięcy (643 dni). To jeden z najgłośniejszych procesów w historii hiszpańskiego sportu.

Alexandre Rosell i Feliu, znany jako Sandro Rosell, był prezesem FC Barcelony w latach 2010-2014. Istotną rolę w "Blaugranie" pełnił już za prezesury Joana Laporty. Gdy na Camp Nou nie udało się sprowadzić Davida Beckhama, to właśnie Rosell sprawił, że w klubie zameldował się słynny Brazylijczyk Ronaldinho. Jeszcze przed triumfem Barçy w Lidze Mistrzów, Rosell zrezygnował z funkcji wiceprezesa do spraw sportowych. Miało to miejsce w 2005 roku.

Do gry o władzę w katalońskim klubie ponownie włączył się w 2010 roku, gdy zdobył ponad 60 procent głosów socios i został prezesem Barcelony. To właśnie w czasach swojego panowania (2010-2014 r.) miał rzekomo stworzyć siatkę przestępczą, która zakładała fikcyjne spółki poza Hiszpanią i prała pieniądze pochodzące m.in. z łapówek od ówczesnego kierownictwa Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej.

Były prezes FC Barcelony przebywał za kratkami od 23 maja 2017 roku. Po zatrzymaniu, śledczy zamrozili 24 konta bankowe i zajęli kilkadziesiąt nieruchomości powiązanych z 55-latkiem.

Więcej o:
Komentarze (5)
Były prezes Barcelony uniewinniony. Spędził w areszcie prawie dwa lata!
Zaloguj się
 • skokens

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie hajs tam machloje - pamietajcie.
  Nawet gdy zajmuja sie tym w "miare" uczciwi lidzie, to i tak, gdy ludzie bezwgledni i zli poczuja hajs, to wyprą ludzi uczciwych i koniec koncow bedzie bandytyzm.

 • niemaszjeszczekonta

  0

  a przekrętas Laporta chodzi po wolności...

 • ziomekp.1

  Oceniono 6 razy -2

  "Spędził w areszcie tymczasowym prawie dwa lata!"................
  U nas Mateusz Piskorski siedzi W TYMCZASOWYM ARESZCIE ponad trzy lata (bez wyroku) a w czerskich mediach o tym fakcie cicho sza!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX