Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gareth Bale odejdzie z Realu? W grę wchodzi już nawet wypożyczenie Walijczyka

Wszystko wskazuje na to, że Gareth Bale latem opuści Real Madryt. Działacze "Królewskich" są zdeterminowani, by pozbyć się swojej gwiazdy, że zgodzą się nawet na wypożyczenia piłkarza z opcją późniejszego wykupu. Walijczyk został już zaproponowany m.in. Manchesterowi United czy Bayernowi Monachium.

Odkąd w Realu Madryt pojawił się Zinedine Zidane, pozycja Garetha Bale'a uległa znacznemu pogorszeniu. Tylko w kwietniu, gdy "Królewscy" rozegrali cztery spotkania, Walijczyk zaledwie raz znalazł się w wyjściowym składzie. Stąd pojawiły się głosy, że dni byłego piłkarza Tottenhamu na Santiago Bernabeu są już policzone.

Zdaniem "Marki", Gareth Bale w Madrycie kojarzony jest z kontuzjami - w ciągu 6 sezonów odniósł aż 29 urazów, które wykluczyły go z gry w 86 meczach. Łącznie w tym czasie zagrał w 228 spotkaniach z możliwych 341, gdyż kolejni trenerzy często rezygnowali z Walijczyka, aby nie odnowiły się problemy z jego zdrowiem.

Dużym problemem Realu Madryt jest wysoka pensja Bale'a, za którego "Królewscy" zapłacili w 2013 roku 101 milionów euro. Wiele wskazuje na to, że trudno będzie obecnie odzyskać całą kwotę, mając na uwadze także zarobki Walijczyka, który, zgodnie z umową obowiązującą do końca czerwca 2022 roku, ma otrzymywać aż 17 milionów euro rocznie. Z powodu jego podatności na urazy, mało kto obecnie zdecyduje się na zapłatę tak wielkich pieniędzy za Bale'a.

Z tych powodów Walijczyk miał otrzymać zgodę nie tylko na transfer, ale także na wypożyczenie do innego klubu. Bale był już oferowany m.in. Manchesterowi United, Paris Saint-Germain czy Bayernowi Monachium jednak trudno uwierzyć, że któraś z tych drużyn zdecyduje się płacić kwotę zbliżoną do 17 milionów euro rocznie, które zarabia w Realu. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę także sumę za sam transfer. Właśnie dlatego zdecydowano się na możliwość wypożyczenia piłkarza z opcją późniejszego wykupu.

Transfer Bale'a nie będzie jednak taką prostą sprawą. Jak podał Josep Pedrerol, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w kwestiach związanych z madryckim klubem, Bale przekazał klubowi, że nie zamierza odchodzić i chce wypełnić obowiązujący do 2022 roku kontrakt. Według brytyjskich mediów Walijczyk zgodzi się na transfer tylko, jeśli nowy pracodawca zapewni mu zarobki na poziomie tych obecnych.

Więcej o:
Komentarze (6)
Gareth Bale odejdzie z Realu? W grę wchodzi już nawet wypożyczenie Walijczyka
Zaloguj się
  • eurotram

    Oceniono 1 raz 1

    Innymi słowy Bale jasno deklaruje,że prędzej pójdzie do Klubu Kokosa niż zrezygnuje chociaż z części kasy. W sumie mu się nie dziwię: jego wielka kariera (mam tu na myśli jej najjaśniejszą część) jest już zdecydowanie skończona; przez kontuzjogenność i spadek formy nikt z mocarzy go nie weźmie,a już na pewno nie za taką kasę. Jeśli myśli o kasie, to (co już pisałem) zostaje mu tylko dograć - lub dosiedzieć - do końca kontraktu w Realu,a potem złapać ostatni duży kontrakt przedemerytalny w Chinach. To nie Ronaldo; Garetha w wieku 35 lat (czyli po zakładanym końcu w Realu i Chinach) to może być skłonny wziąć co najwyżej jakiś katarski klub i na pewno nawet nie za połowę obecnej gaży. On JUŻ zszedł na poziom piłkarsko-emerytalny,a wymagania wciąż ma jak gwiazda z topu...

  • taus

    0

    Wiadomo emerytura nadchodzi to trzeba kasę zbierać. Nikt inny mu tyle nie da, co w Realu już ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX