Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazdor Atletico Madryt strajkuje. Nie wziął udziału w treningu

Jak poinformował hiszpański "AS" Atletico Madryt wszczęło postępowanie dyscyplinarne przeciwko Diego Coście. Piłkarz poczuł się urażony i odmówił wzięcia udziału w treningu. Sprawa dotyczy następstw po czerwonej kartce z meczu z Barceloną.

Gdy przed dwoma tygodniami Atletico przegrało w lidze z Barceloną klub Diego Simeone praktycznie stracił szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Spotkanie mogłoby jednak wyglądać inaczej, gdyby nie niepotrzebne zachowanie Costy, który jeszcze przed przerwą zobaczył czerwoną kartkę.

Jakby tego było mało, Komisja Dyscyplinarna postanowiła ukarać go ośmioma meczami zawieszenia za znieważenie sędziego, co oznacza, że Hiszpan do końca sezonu będzie oglądać mecze La Ligi z wysokości trybun. Dodatkowo zarówno piłkarz, jak i klub zostali ukarany finansowo.

Atletico zdecydowało jednak o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego, co nie spodobało się Coscie, który odmówił wzięcia udziału w treningu. Diego liczył, że klub wstawi się za nim i będzie go bronił w starciu z Komisją Dyscyplinarną. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Klub zdążył też poinformować, że Costa jest zdrowy.  

Wiele wskazuje również na to, że kolejny występek Costy sprawi, że latem Atletico chętnie pozbędzie się krnąbrnego napastnika. Costa gra w Atletico od stycznia 2018 roku, gdy opuścił londyńską Chelsea po konflikcie z trenerem Antonio Conte.

Więcej o: