Real Madryt znów zgubił punkty! Tylko remis z Leganes

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Leganes 1:1 (0:1) w meczu 32. kolejki ligi hiszpańskiej. "Królewscy" są na trzecim miejscu w tabeli i tracą do drugiego Atletico Madryt cztery punkty.

Leganes to drużyna, która na swoim boisku w tym sezonie potrafiła zatrzymać największych ligi hiszpańskiej. Jako gospodarz pokonała Barcelonę oraz zremisowała z Atletico Madryt, Valencią i Sevillą. Tym razem zmierzyła się z Realem Madryt, który w bieżących rozgrywkach gra bardzo słabo na wyjazdach.

Leganes niespodziewanie prowadziło po pierwszej połowie. W 45. minucie gospodarze strzelili gola na 1:0. Po rzucie z autu piłka trafiła pod pole karne gości, następnie doszedł do niej Jonathan Silva, który ładnym plasowanym strzałem pokonał Keylora Navasa.

W drugiej odsłonie gry Real za wszelką cenę próbował wyrównać. Udało mu się to już sześć minut po wznowieniu gry, gdy bramkę zdobył Karim Benzema. W końcówce spotkania obie drużyny miały sytuacje na strzelenie decydującego gola, ale wynik już się nie zmienił. "Królewscy" zremisowali z Leganes 1:1. Real jest na trzecim miejscu w tabeli i do drugiego Atletico traci cztery punkty. Leganes jest 11.