Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpańskie media: Wielki talent zostanie piłkarzem Barcelony!

Zdaniem hiszpańskiego dziennikarza, Oriola Domenecha, Matthijs de Ligt zostanie piłkarzem Barcelony. To on jako pierwszy informował, że Frenkie de Jong podpisze kontrakt z obecnym mistrzem Hiszpanii.

Zdaniem Oriola Domenecha już jest pewne, że Matthijs de Ligt zostanie piłkarzem Barcelony. To hiszpański dziennikarz informował, że Frenkie de Jong podpisze kontrakt z "Dumą Katalonii". - Rodzina, dyrektorzy i sponsorzy Ajaksu Amsterdam nie mają wątpliwości, że Matthijs de Likt zostanie piłkarzem Barcelony. De Ligtowi zależy na transferze, Ajax dostanie za niego 70 milionów euro - poinformował Domenech.

Jak donosi „Marca”, poważne plany wobec de Ligta ma też Atletico Madryt. Zespół Diego Simeone musi gruntownie przebudować linię obrony przez następnym sezonem. Z klubem pożegnają się Diego Godín (ma dołączyć do Interu Mediolan) i Lucas Hernández (transfer do Bayernu Monachium). Nic dziwnego, że „Los Colchoneros” chcą wzmocnić kadrę, a potencjał de Ligta wskazuje, że mógłby on zostać liderem defensywy Atletico na lata.

Gazeta sport.es twierdzi jednak, że De Ligt wyżej ceni projekt sportowy od warunków finansowych i dlatego nie rozważa na razie innych ofert niż ta, którą otrzymał od Barcelony. Sami działacze "Dumy Katalonii" mają uruchomić całą operację, aby Holender jeszcze latem dołączył do ich drużyny.

Więcej o: