La Liga. Barcelona znowu wygrywa z Realem Madryt

Ivan Rakitić - to on zdobył zwycięską bramkę dla Barcelony w ligowym starciu z Realem Madryt.

Zaczęło się tak samo, jak kilka dni temu w półfinale Puchar Króla. Real Madryt znowu sprawiał lepsze wrażenie, znowu tworzył sobie więcej okazji, ale znowu nie potrafił ich zamienić na gole. Co innego Barcelona, która prowadziła już od 26. minuty. Trafił Ivan Rakitić, który ładną podcinką pokonał Thibaut Courtois.

Później na boisku zaczęło iskrzyć. Przede wszystkim między Sergio Ramosem i Lionelem Messim, który tuż przed przerwą - ciosem w twarz - powalił Argentyńczyka na ziemię. Po przerwie emocji było mniej. Real próbował odrobić straty, ale z akcentem na próbował, bo od zdobycia bramki był daleko. Albo kiksował (jak Benzema w 49. minucie), albo w dobrych okazjach nie oddawał strzałów (jak Vinicius w 60. minucie).

Dzięki tej wygranej Barcelona odskoczyła Realowi w tabeli na 12 punktów. Nad drugim Atletico ma 10 przewagi. W następnej kolejce lider LaLiga zagra z Rayo Vallecano (9 marca, godz. 18.30), Królewscy zmierzą się z Realem Valladolid (10 marca, godz. 20.45).