Wielkie kontrowersje w derbach Madrytu! VAR okazał się decydujący

Starcie Atletico Madryt z Realem Madryt (1:3) wzbudza wielkie emocje również po jego zakończeniu. Wszystko ze względu na kontrowersyjne decyzje sędziowskie, przy których nawet VAR nie rozwiał wszelkich wątpliwości.

W 16. minucie Real Madryt objął prowadzenie po trafieniu Casemiro. Przy tym golu nie było żadnych kontrowersji, w przeciwieństwie do sytuacji, która miała miejsce osiem minut później. Na 1:1 wyrównał Antoine Griezmann. Sędzia boczny pokazał spalonego, ale główny arbiter po analizie VAR postanowił uznać bramkę. Według byłego sędziego Andujara Olivera cytowanego przez "Markę" gol nie powinien zostać uznany, ale nie ze względu na spalonego - Griezmannowi podawał Angel Correa, który faulował Viniciusa na środku boiska.

Griezmann nie był na spalonymGriezmann nie był na spalonym screen

W 42. minucie gola na 2:1 z rzutu karnego strzelił Sergio Ramos. Ta sytuacja również wywołuje kontrowersje: nie ma pewności, czy Vinicius Junior był faulowany przez Jose Marię Gimeneza w polu karnym, czy przed nim. Andujar Oliver nie ma pewności, ale jego zdaniem faul miał miejsce poza polem karnym - a więc nie powinno być jedenastki.

Faul na ViniciusieFaul na Viniciusie Marca

Sędzia po analizie VAR nie uznał również gola Alvaro Moraty, jakiego strzelił tuż po przerwie. Jednak w 66. minucie piłkarze Atletico Madryt byli przekonani, że sędzia powinien podyktować rzut karny, dzięki któremu mogliby wyrównać wynik spotkania. Przy stanie 2:1 dla Realu Alvaro Morata padł na murawę po starciu z Casemiro. Zdaniem Andujara Olivera gospodarze powinni dostać "jedenastkę", jednak arbiter główny postąpił inaczej.

Pojedynek Casemiro z MoratąPojedynek Casemiro z Moratą Marca

Niedługo później gola na 3:1 strzelił Gareth Bale. Było to jego setne trafienie w barwach "Królewskich". Dzięki zwycięstwu Real Madryt wyprzedził Atletico Madryt w tabeli - ma o jeden punkt więcej (45 do 44 pkt). Barcelona ma obecnie przewagę pięciu punktów i jedno spotkanie rozegrane mniej: w niedzielę zmierzy się z Athletikiem.