Real Madryt
1
0
1
Bramki: Malcom (57.) Skład: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Arthur, Rakitic (63. Vidal), Coutinho (63. Messi), Malcom (76. Alena), Suárez
Real Madryt
Bramki: Vazquez (6.) Skład: Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Kroos, Modric, Lucas V. (84. Asensio), M. Llorente (63. Casemiro), Vinicius Jr. (64. Bale), Benzema

EMILIO MORENATTI/AP

W półfinale Pucharu Króla Barcelona przegrywała z Realem Madryt już od piątej minuty, ale ostatecznie doprowadziła do remisu. Bramek wiele nie padło, ale emocji nie brakowało.

Barcelona rozpoczęła spotkanie bez Leo Messiego, który wciąż odczuwał skutki meczu z Sevillą. I nim spotkanie się rozkręciło, to Real już prowadził 1:0. W 5. minucie bramkę zdobył Vazquez:

W pierwszej połowie więcej goli nie padło, ale mecz był toczony w bardzo szybkim tempie. Szczególnie aktywny był Vinicius, który w wyjściowym składzie zastąpił Bale`a. Brazylijczyk nękał obronę gospodarzy i świetnie współpracował z Benzemą. Momentami był chaotyczny, ale i tak może być zadowolony ze swojego występu.

Barcelona wyrównała dopiero w 57. minucie, a na listę strzelców wpisał się Malcom, który skutecznie dobił strzał Suareza:

Kilka minut później na murawie zameldował się Messi, który zmienił Coutinho. Argentyńczyk jednak nie stworzył zbyt wielu klarownych okazji. Najlepszą z nich (rzut wolny z około 23. metra) zmarnował, strzelając w mur. Piłkę meczową miał Bale, który również pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Barcy. Mecz zakończył się remisem 1:1 i przed rewanżem czekają nas wielkie emocje.

Spotkanie na Santiago Bernabeu odbędzie się dopiero 27 lutego. Wygrany z tej pary zmierzy się w finale Pucharu Króla ze zwycięzcą pary Valencia - Real Betis.