La Liga. Barcelona gubi punkty! Remis 2:2 z Valencią

Barcelona zremisowała z Valencią 2:2 (1:2) w meczu 22. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Leo Messi.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była "Duma Katalonii", która jest liderem ligi hiszpańskiej. Valencia z kolei walczy o awans do europejskich pucharów.

Niespodziewanie na Camp Nou to goście objęli prowadzenie. W 24. minucie po podaniu Rodrigo Moreno, bramkę zdobył Kevin Gameiro. Osiem minut później było już 2:0 dla Valencii. Rzut karny wykorzystał Dani Perejo. Barcelona przed przerwą zdołała strzelić kontaktowego gola. Trafienie dla gospodarzy w 39 minucie zanotował Leo Messi. W drugiej połowie Argentyńczyk wyrównał wynik meczu w 64. minucie.

W końcówce obie drużyny starały się zdobyć zwycięską bramkę, ale ostatecznie między Barceloną, a Valencią padł remis 2:2. W tabeli "Duma Katalonii" jest pierwsza i ma 6 punktów przewagi nad drugim Atletico Madryt, które w niedzielę gra na wyjeździe z Realem Betis. "Nietoperze" są na siódmym miejscu w tabeli.