Barcelona wygrała z Getafe. Kapitalna bramka Suareza

Barcelona wykorzystała wpadkę Realu Madryt i odskoczyła Królewskim w tabeli już na dziesięć punktów. W niedzielę mistrzowie Hiszpanii pokonali Getafe 2:1.

Barcelona objęła prowadzenie już w 20. minucie, kiedy Leo Messi wykorzystał błąd obrony Getafe. Dla Argentyńczyka było to już 16. trafienie w lidze.

Na 2:0 podwyższył Luis Suarez, który popisał się kapitalnym strzałem z woleja z około 18. metra. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Mata, który wykorzystał celne zagranie Angela.

Później nie padła już żadna bramka, choć gospodarze mogą mieć głównie pretensje do Maty, który nie trafił na pustą bramkę:

Barcelona po 18. kolejkach ma 40 punktów i jest liderem tabeli. Getafe zajmuje siódmą lokatę (25 pkt). W niedzielę Real Madryt przegrał u siebie z Realem Sociedad 0:2 i zajmuje dopiero piąte miejsce.