1
2
Real Madryt
Kartki: Vazquez, Marcelo, Modrić, Isco - żółta; Vazquez - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo (77. Reguilon) - Kroos (80. Ceballos), Casemiro (57. Isco), Modrić - Vazquez, Benzema, Junior Vinicius
Bramki: Willian Jose (3. - karny), Pardo (83.) Kartki: Willian Jose - żółta Skład: Rulli - Elustondo (69. Zaldua), Llorente, Moreno, Munoz (84. Zubeldia) - Merino (73. Pardo), Illarramendi, Zurutuza - Januzaj Willian Jose, Oyarzabal

PAUL WHITE4/AP

Real Madryt wciąż nie może wyjść z kryzysu. Tym razem przegrali na własnym stadionie z Realem Sociedad 0:2. Królewscy spadli na piątą pozycją w tabeli La Liga.

Już w 2. minucie Casemiro sfaulował rywala we własnym polu karnym, a celnym strzałem z jedenastu metrów popisał się Willian Jose. Real miał kłopoty z przedostaniem się pod pole karne gości. Świetną okazję w 60. minucie miał Vinicius Junior, ale sędzia nie odgwizdał karnego, chociaż bramkarz staranował skrzydłowego Realu.

120 sekund później Lucas Vazquez został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. I choć Królewscy grali w dziesiątkę, to starali się zdobyć bramkę. Świetną okazję miał w 65. minucie Sergio Ramos, który dobijał strzał Viniciusa, ale oba uderzenia wybronił Geronimo Rulli. W końcówce spotkania na 2:0 podwyższył Ruben Pardo, który strzałem głową wykończył świetne podanie Williana Jose.

Później nie padły już żadne bramki. Real Madryt jest dopiero piąty w tabeli, a gospodarze zajmują 11.

Fatalny sezon Realu

Real wciąż nie może się oswoić ze stratą Zinedine`a Zidane`a oraz Cristiano Ronaldo. To ich najgorszy ligowy start sezonu w historii ligi. Zespół z Madryt zdobył zaledwie 30 punktów w 18 meczach. I przegrał już aż sześć ligowych spotkań. A październikowa porażka z Barceloną 1:5 była najbardziej dotkliwą od 2010 roku. W Lidze Mistrzów Królewscy również zawodzą. Przegrana 0:3 z CSKA Moskwa była największą porażką Realu na własnym stadionie w historii. W 1/8 finału LM zmierzą się z Ajaxem Amsterdam. I choć będą faworytami, to czeka ich bardzo trudna przeprawa.