Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona zmienia koszulki! Tak mają wyglądać. Rewolucja

"Mundo Deportivo" opublikowało zdjęcie nowych koszulek Barcelony. W sezonie 2019/2020 "Duma Katalonii" nie będzie już grać w trykotach w pionowe pasy. Na pierwszym komplecie pojawi się motyw szachownicy, a na drugim poprzecznej szarfy.

Barcelona od sezonu 2015/2016 korzysta ze wzoru w pionowe pasy. Kibice "Dumy Katalonii" przyzwyczaili się do tego wzornictwa, ale w sezonie 2019/2020 czeka ich rewolucja. Dziennikarze "Mundo Deportivo" opublikowali zdjęcie nowych koszulek. Na pierwszym komplecie pojawi się motyw szachownicy, a na drugim poprzecznej szarfy nawiązującej do stroju z lat 70.

Nowe koszulki Barcelony:

Opinie kibiców na temat nowych koszulek Barcelony są podzielone. Kontrowersje wywołał projekt pierwszego kompletu, który zdaniem niektórych kibiców, zrywa z wieloletnią tradycją "Dumy Katalonii".

Tak obecnie wygląda koszulka Barcelony:

JOAN MONFORT/AP

Barcelona jest liderem La Liga. Drużyna Ernesto Valverde zdobył 28 punktów w 14 meczach i ma jeden punkt przewagi nad drugą w tabeli Sevillą. Real Madryt zajmuje piąte miejsce i traci do "Dumy Katalonii" pięć punktów.

FC Barcelona zmieni swój herb

Nowy wzór koszulek to nie jedyna zmiana dla kibiców. Klub odświeży także swój herb.

"FC Barcelona zmienia swój herb, aby dostosować się do współczesnych czasów. Od kiedy projekt był ostatnio aktualizowany (2002 rok), kontekst, społeczeństwo i technologia zmieniły się ogromnie, a symbole identyfikowane z klubem również muszą ewoluować" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Hiszpanii. Najbardziej widoczne zmiany w nowym herbie, to intensywniejsza kolorystyka, bardziej wyraźna piłka, a przede wszystkim usunięcie skrótu FCB.

"Nowa wersja herbu odpowiada jednemu z głównych celów planu strategicznego klubu, który ma promować jego markę na poziomie międzynarodowym. W ostatnich miesiącach wykonano wiele prac, aby zaktualizować strategię marki, tworząc własną typografię Barcy i opracowując bardziej nowoczesny i zunifikowany styl wizualny do wykorzystania we wszystkich działaniach klubu" - czytamy dalej w komunikacie.

Więcej o:
Komentarze (23)
FC Barcelona zmiana koszulki! Tak mają wyglądać. Rewolucja
Zaloguj się
 • szaman668

  Oceniono 3 razy 3

  szachownica kojarzy mi sie tylko z chorwatami , zaś poprzeczny pas z Vasco da Gama ewentualnie reprezentacja Peru .

  pionowe pasy - przy tym powinni zostać ....

 • znawca_prawdy

  Oceniono 4 razy 2

  Dziennikarz który to pisał chyba dzisiaj się obudził po kilku miesiącach. Projekt zmiany herbu został odrzucony pod koniec października, była nawet specjalny komunikat władz Barcy w tej sprawie.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Szachownica odpowiada grze tic I tak,,

  Moze byc,,

 • kchc

  Oceniono 1 raz 1

  Niesamowita informacja. Akurat na pierwszą stronę.

 • ashCKM

  0

  nie ma jak pseudo dziennikarze - zmiana herbu Barcy nie została ostatecznie zaakceptowana

 • ashCKM

  0

  nie ma jak pseudo dziennikarze = zmiana herbu Barcy nie została ostatecznie zaakceptowana

 • Ribbentrop Mołotow

  0

  Drodzy redaktorzy. Po 1 wzór ten nie jest niczym nowym, doniesienia na Footy Headlines były już bodaj od października lub września. Po 2 sugeruję przed napisaniem artykułu sprawdzić dane i nie sugerować się przestarzałymi danymi. Klub wycofał się bowiem z pomysłu modyfikacji herbu po głosach sprzeciwu cules na walnym zgromadzeniu cules. Ja rozumiem że wyświetlenia się liczą; naprawdę rozumiem że taka praca i w ogóle, ale nie wypuszcza się w ether czegoś byle dla faktu wypuszczenia. To uchybia rzetelności i zaufania do pracy czy papierowej czy internetowej.

 • warszawanadze

  0

  Niedouczony redaktor i niedouczeni tzw. komentując. Klub powstał w 1899 roku. Ich pierwsze koszulki były nie w pasy tylko w duża szachownica. Naprzemian w kwadraty bordowe i granatowe. Na te pamiątkę Barcelona w latach kiedy jest 9 w dacie, gra w strojach nawiązujących do tych pierwszych, historycznych strojów. W 2019 roku kwadratów będzie po prostu więcej. Niedouczone gamonie!!!

 • joankb

  Oceniono 2 razy 0

  Dbamy o środowisko...
  Każdego roku sprzedajemy pierdylion nikomu do niczego niepotrzebnych koszulek.
  Stare, paromiesięczne, pięć razy włożone - kibice muszą wyrzucić..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX