La Liga. Real Madryt nie bez problemów wygrał z Realem Valladolid

Real Madryt w debiucie ligowym Santiago Solariego pokonał Real Valladolid 2:0, ale "Królewscy" równie dobrze mogli przegrać. W końcówce grę Realu odmienił Vinicius Junior.

To był ligowy debiut Santiago Solariego - w środę Real wygrał w meczu 1/16 Pucharu Króla 4:0 z Melillą.

Real Madryt atakował od początku spotkanai. W 10. minucie blisko zdobycia bramki był Karim Benzema, ale nie wykorzystał dośrodkowania Marco Asensio. Kilka chwil później Jordi Masip obronił uderzenie głową Garetha Bale'a, a po chwili po kolejnej dobrej wrzutce Sergio Reguilona kolejną okazję zmarnował Benzema.

Real Madryt chce zaproponować 95 mln euro wymarzonemu trenerowi

Po pół godziny Valladolid zaczęło zagrażać Ralowi. W 30. minucie Antonio zmarnował znakomitą okazję, a po chwili Toni Villa uderzył minimalnie niecelnie obok bramki Thibauta Courtoisa.

Na początku drugiej połowy dobre okazje zmarnowali Casemiro i Benzema. W 57. minucie z dystansu w poprzeczkę uderzył Ruben Alcaraz, a 10 minut później również w poprzeczkę trafił Toni Villa.

Real Madryt "podkradł" piłkarza Barcelonie. Za 61 milionów euro!

Vinicius Junior na ratunek

W 71. minucie z boiska zszedł Gareth Bale i nie podał ręki Solariemu. Przełamanie nastąpiło w 83. minucie. Vinicius Junior kilka minut po wejściu z ławki rezerwowych  dośrodkowywał w pole karne, a piłka niefortunnie odbiła się od Kiko i wpadła do bramki gości. Brazylijczyk powoli wyrasta na nadzieję Realu na wyjście z kryzysu - za Julena Lopeteguiego grał głównie w trzecioligowych rezerwach.

W 88. minucie gola na 2:0 z rzutu karnego podcinką strzelił Sergio Ramos. Faulowany w polu karnym był Benzema po podaniu Viniciusa. W ten sposób Real uratował zwycięstwo, choć Valladolid może czuć ogromny niedosyt - mogło wywieźć z Madrytu przynajmniej jeden punkt.

Real Madryt odbył spotkanie kryzysowe z kibicami. Są wściekli na Sergio Ramosa

Real Madryt wreszcie wygrał

Real Madryt wygrał pierwsze ligowe spotkanie od 22 września. Od tej pory przegrał cztery spotkania i jedno zremisował. W tabeli awansował tymczasowo na 6. miejsce, ma 17 pkt po 11 spotkaniach. W ten sposób wyprzedził Valladolid, które ma o jeden punkt mniej.