Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona zmieni swój herb

FC Barcelona zmieni swój herb. Kataloński klub, po pozytywnej reakcji fanów, planuje wprowadzić nowy projekt logo.

"FC Barcelona zmienia swój herb, aby dostosować się do współczesnych czasów. Od kiedy projekt był ostatnio aktualizowany (2002 rok), kontekst, społeczeństwo i technologia zmieniły się ogromnie, a symbole identyfikowane z klubem również muszą ewoluować" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Hiszpanii.

>> Kibice się buntują, związek piłkarski jest symbolem oderwania od rzeczywistości. Ale Euro 2024 w Niemczech zapowiada się jako miła odmiana po ostatnich eksperymentach z ME i mundialami

Elementy nowego herbu mają symbolizować kraj, miasto, Katalonię i zamiłowanie do piłki nożnej. Produkt ma jednak być "bardziej dostosowany do świata mediów cyfrowych".

Najbardziej widoczne zmiany w nowym herbie, to intensywniejsza kolorystyka, bardziej wyraźna piłka, a przede wszystkim usunięcie skrótu FCB.

>> UEFA podjęła decyzję. Niemcy gospodarzem Euro 2024!

"Nowa wersja herbu odpowiada jednemu z głównych celów planu strategicznego klubu, który ma promować jego markę na poziomie międzynarodowym. W ostatnich miesiącach wykonano wiele prac, aby zaktualizować strategię marki, tworząc własną typografię Barcy i opracowując bardziej nowoczesny i zunifikowany styl wizualny do wykorzystania we wszystkich działaniach klubu" - czytamy dalej w komunikacie.

Nowy herb zostanie umieszczony na koszulkach od sezonu 2019/20.

Więcej o:
Komentarze (17)
FC Barcelona zmieni swój herb
Zaloguj się
 • Oceniono 14 razy 8

  Jakieś głupie pieprzenie od dostosowaniu do czasów a tak naprawdę chodzi tylko o kasę bo w dzisiejszej piłce nic więcej się nie liczy. Po zmianie logo miliony fanatyków kupią kolejne koszulki, szaliki i inne pierdoły zostawiając w kasie klubu grube miliony euro naiwnie wierząc w te marketingowe brednie.

 • zmiescisz_sie

  Oceniono 8 razy 4

  A może zmienić herb Wisły Kraków na białą maczete? Bo też się sporo u nich zmieniło od 2002 jest inny kontekst inny zarząd bandyci weszli na salony

 • stary.gniewny

  0

  co tam nadążać, trzeba wyprzedzać czasy. W herbie powinny się znaleźć sztandar Proroka, ze trzy wielbłądy i cytat z Koranu.

 • euthanasiator

  0

  Zbierają na Lewandowskiego.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 2 razy 0

  Barcelona się skończyła.

 • to.nie.ja.to.kolega

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wiem, jak teraz zasnę

 • Fake Account

  Oceniono 2 razy 0

  O ile "unowocześnienie" herbów klubów takich jak np. Atletico Madryt i Manchester City było dobrą decyzją, to tutaj herb zdaje się być narysowany przez średniego grafika. Mnie się nie podoba...

 • gzesiolek

  Oceniono 2 razy 0

  Co za nowość! Kreatywność! Świeżość! Niczym nowy design kolejnej generacji VW Golfa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX