Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Luka Modrić po raz pierwszy odpowiada na doniesienia o transferze

W sierpniu włoska prasa ekscytowała się możliwym transferem Luki Modricia do Interu Mediolan. Ostatecznie Chorwat pozostał w Realu, a po zamknięciu okienka transferowego we Włoszech skomentował plotki.

Inter, według doniesień "La Gazzetta dello Sport", przez całe lato kusił mocno Lukę Modricia. Włosi mieli proponować pomocnikowi czteroletni kontrakt, na mocy którego zarabiałby 10 milionów euro rocznie, a po tym czasie miałby możliwość przeniesienia się na dwa sezony do Chin, gdzie zainkasowałby dodatkowe 20 mln.

Chęci do transferu miał wyrażać również sam zawodnik, ale Real Madryt nie zamierzał siadać do negocjacji. Florentino Perez jasno zadeklarował, że Modrić może odejść tylko wtedy, gdy zainteresowany jego usługami klub uruchomi wynoszącą 750 mln euro klauzulę wykupu zawartą w umowie piłkarza z Królewskimi.

La Liga. Real Madryt - Getafe. Pewna wygrana Realu, dobry występ Bale'a

Real zaskarżył Inter

Jak informują "Marca" i "As", Hiszpanie mieli nawet zaskarżyć działania Interu do FIFA. Kontrakt Modricia z Realem obowiązuje do 2020 roku i żaden klub nie może oficjalnie zasiąść do negocjacji z piłkarzem bez zgody działaczy Los Blancos. Inter miał tym samym rażąco złamać przepisy.

W związku ze skierowaniem sprawy do FIFA w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się plotki, jakoby to Modrić sam zaoferował się Interowi, a jako źródło tych rewelacji wskazywano "La Gazzettę". Włoski dziennik nic takiego jednak nie napisał, a sam piłkarz postanowił odnieść się do szerzących się w hiszpańskim internecie doniesień

- To największa bzdura w historii! - napisał Modrić pod postem profilu "Futbol Alreves" na Instagramie, w którym sugerowano, że piłkarz oferował się mediolańczykom.

Nowy sezon w Sport.pl. La Liga. Real Madryt rozpoczyna erę post-Cristiano

Real da Modriciowi podwyżkę

Temat transferu Chorwata do Interu upadł ostatecznie 18 sierpnia, wraz z zamknięciem okienka we Włoszech. Modrić ma dostać w Realu podwyżkę z 8 na 10 mln euro i przedłużyć umowę do 2021 lub 2022 roku.

Więcej o: