Superpuchar Europy. Real - Atletico. Diego Costa autorem najszybszego gola w historii rozgrywek!

Diego Costa już w 49. sekundzie meczu Real - Atletico wpisał się na listę strzelców. Ustanowił tym samym rekord Superpucharu Europy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Diego Simeone 4:2.

Spotkanie o Superpuchar Europy 2018 rozpoczęło się dość zaskakująco. Diego Costa wykorzystał nieporadność obrońców Realu i znalazł się w sytuacji sam na sam z Keylorem Navasem. Napastnik uderzył mocno z ostrego kąta i wpisał się na listę strzelców.

PAVEL GOLOVKIN/AP

Była to 49. sekunda meczu. Costa został autorem najszybciej zdobytej bramki w historii Superpucharu Europy. Poprzedni rekord należał do piłkarza Sevilli, Evera Banegi, który w 2015 roku potrzebował 157 sekund na trafienie do siatki Barcelony ("Duma Katalonii" wygrała wtedy 5:4).

W 27. minucie meczu do siatki trafił Karim Benzema, a w drugiej połowie Sergio Ramos wykorzystał rzut karny. Costa strzelił jeszcze jedną bramkę - w 79. minucie - doprowadzając do remisu 2:2. Dogrywka była już popisem Atletico, które wygrało ostatecznie 4:2 i zdobyło Superpuchar Europy.