Barcelona - Leganes. Kolejny krok Barcelony w stronę mistrzostwa wykonany

Leganes
0
1
1
Bramki: Messi (27.), (32.), (87.) Kartki: Coutinho, Alba - obaj żółte Skład: Ter Stegen; Semedo, Pique, Vermaelen, Sergi Roberto (74. Alba) - Rakitic, Andre Gomes, Philippe Coutinho (81. Iniesta) - Dembele (88. Denis Suarez), Luis Suarez, Lionel Messi
Leganes
Bramki: Al Zhar (69.) Kartki: Siovas, Gabriel, Perez, Zaldua - wszyscy żółte Skład: Cuellar - Joseba Zaluua; Bustinza, Siovas, Raul Garcia - Ruben Perez (78. Guerrero), Gabriel - Omar Ramos, Eraso (60. Brasanac), El Zhar - Amrabat (46. Beauvue)
Barcelona pewnie zmierza po mistrzostwo Hiszpanii. Lider La Ligi pokonał przed własną publicznością Leganes 3:1, a wszystkie bramki dla Katalończyków zdobył Lionel Messi.

To miała być formalność dla podopiecznych Ernesto Valverde i choć Leganes w kilku momentach potrafiło uprzykrzyć im życie, koniec końców trzy punkty zostały w Barcelonie.

Katalończycy zaczęli spokojnie, usypiając rywali cierpliwym rozegraniem. Wynik meczu otworzył w 27. minucie strzałem z rzutu wolnego Lionel Messi, który kilkadziesiąt sekund później podwyższył na 2:0 po podaniu Philippe Coutinho.

Kiedy po przerwie tempo spotkania siadło i wydawało się, że Barcelona jak najmniejszym kosztem siły dowiezie korzystny wynik do końca, bramkę kontaktową zdobył Nabil El Zhar.

Stracony gol wybudził gospodarzy z letargu i zmotywował do podjęcia większego wysiłku. W samej końcówce wynik na 3:1 ustalił Messi, który tym samym skompletował hat-tricka.

Barcelona w tym sezonie La Ligi wciąż jest niepokonana. W 31 spotkaniach odniosła 24 zwycięstwa i zanotowała 7 remisów. Seria meczów z rzędu bez porażki w lidze została w sobotę przedłużona do 38.

W ligowej tabeli Katalończycy mają aż 12 punktów przewagi nad zajmującym drugie miejsce Atletico Madryt. Rojiblancos swój mecz rozegrają w niedzielę - na Estadio Santiago Bernabeu zmierzą się w derbach stolicy z Realem.