Primera Division. Barcelona pokonała Atletico Madryt. Losy mistrzostwa rozstrzygnięte?

Barcelona pokonała Atletico Madryt 1-0 po pięknym golu Lionela Messiego i przybliżyła się do mistrzostwa Hiszpanii.

To spotkanie było kluczowe w walce o mistrzostwo. Barcelona przed tą kolejką miała 66 pkt, o pięć więcej od drugiego Atletico.

Od początku spotkania gospodarze zdecydowanie przeważali, ich posiadanie piłki wynosiło niemal 80 proc. Mur Atletico został skruszony w 26. minucie. Lionel Messi uderzył w okienko bramki Jana Oblaka z rzutu wolnego wykonywanego z ok. 25 metrów.

Co ciekawe, to już piąty gol Messiego strzelony bezpośrednio z wolnego w 2018 roku. Strzelał gole w ten sposób w trzech ostatnich meczach ligowych! Był to jednocześnie jego 600. gol w profesjonalnej karierze.

Atletico wyszło na drugą połowę usposobione nieco bardziej ofensywnie. Po zmianach miało na boisku nawet czterech napastników, ale nie było w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Marca-Andre ter Stegena. Przez cały mecz podopieczni Diego Simeone oddali zaledwie jeden celny strzał. Kevin Gameiro pokonał niemieckiego bramkarza, ale był na spalonym. Wcześniej z podobnego powodu sędzia nie uznał trafienia Luisa Suareza na 2-0.

Po zwycięstwie Barcelona ma 69 pkt, o osiem więcej od Atletico. Do końca seoznu pozostało 11 kolejek, czyli losy mistrzostwa zostały już niemal przesądzone. Trzeci Real Madryt ma 54 pkt.