La Liga. Real mocno osłabiony, ale zwycięski

W zaległym spotkaniu 16. kolejki La Liga Real Madryt wygrał na wyjeździe z Leganes 3:1.

Real przystąpił do środowego spotkania w dość rezerwowym składzie. Cristiano Ronaldo został oszczędzony przez Zinedine`a Zidana i oglądał mecz z trybun, a Toni Kroos i Luka Modrić są kontuzjowani.

Niespodziewanie prowadzenie objęli gospodarze i to już w 6. minucie. W dużym zamieszaniu Theo chciał wybić piłkę z linii bramkowej, ale nabił zawodnika gospodarzy i piłka wpadła do bramki! Autorem trafienia był Bustinza.

Leganes nie cieszyło się z prowadzenia zbyt długo, bo już po sześciu minutach był remis. Lucas Vazquez z dość ostrego kąta popisał się mierzonym uderzeniem na dalszy słupek.

W 29. minucie na 2:1 bramkę zdobył Casemiro, który wykończył piękną zespołową akcję. Kiedy wydawało się, że w tym meczu już nie padnie żadna bramka, to w doliczonym czasie gry w polu karnym Leganes sfaulowany został Mateo Kovacić. Rzut karny na bramkę zamienił Sergio Ramos.

Real po 24 meczach ma już 48 punktów. Liderem jest Barcelona, która ma aż 62 "oczka". Leganes zajmuje trzynastą pozycję w tabeli.