Primera Division. Real Madryt po raz kolejny traci punkty

Real Madryt po raz kolejny stracił punkty. Tym razem tylko zremisował na wyjeździe ze słabym Levante 2-2.

Real przeważał od początku spotkania. Objął prowadzenie w 11. minucie po golu Sergio Ramosa. Hiszpański obrońca trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i fatalnej interwencji Oiera.

Tuż przed przerwą wyrównał Emmanuel Boateng po fatalnych błędach obrony Realu. W sytuacji sam na sam Keylor Navas obronił strzał Moralesa, ale dobitka Boatenga przyniosła efekt.

W drugiej połowie Real przeważał, ale gola na 2-1 strzelił dopiero w 81. minucie. Karim Benzema wycofał piłkę do Isco, a ten pokonał Oiera.

Wyrównanie przyszło jednak na minutę przed końcem. Debiutujący w Levante Giampaolo Pazzini w sytuacji sam na sam pokonał Keylora Navasa i zapewnił gospodarzom jeden punkt.

Real ma 39 pkt po 21 kolejkach. Do trzeciej Valencii traci jeden punkt, a do drugiego Atletico Madryt siedem punktów (oba zespoły zagrają ze sobą w Madrycie w niedzielę o 20.45). Liderem jest Barcelona z 57 pkt.