Puchar Króla. Barcelona wygrała w derbach i awansowała do półfinału

Espanyol Barcelona
0
0
0
Bramki: L.Suarez (9.), Messi (25.) Kartki: L.Suarez, Messi, Alba, Paulinho - żółta Skład: Cillessen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Vidal (63. Paulinho), Busquets, Rakitić (90. Gomes), Iniesta (68. Coutinho) - Messi, L.Suarez
Kartki: Hermoso, Granero, Garcia, Naldo - żółta Skład: P.Lopez - Navarro, Naldo, Hermoso, Caricol - D.Lopez - Darder (46. Baptistao), Fuego, Sanchez (86. Melendo), Granero (65. Garcia) - Moreno

MANU FERNANDEZ/AP

W czwartek Barcelona wygrała na Camp Nou z Espanyolem 2:0 i zameldowała się w 1/2 finału Pucharu Króla. W barwach gospodarzy zadebiutował Philippe Coutinho.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 9. minucie spotkania. Vidal dośrodkował w pole karne, a Suarez popisał się świetnym strzałem głową. I już straty z pierwszego meczu były odrobione.

Kwadrans później na 2:0 podwyższył Messi. Argentyńczyk odebrał piłkę rywalowi i uderzył zza pola karnego lewą nogą. Do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił.

W 68. minucie z boiska zszedł Iniesta, a na murawie zameldował się Coutinho, dla którego był to debiut. Już chwilę później mógł zaliczyć asystę, ale strzał Suareza świetnie wybronił bramkarz Espanyolu. Pau Lopez rozgrywał w czwartek bardzo dobre zawody, wielokrotnie pokazując swój kunszt. Miał też trochę szczęścia, bo w końcówce meczu uratował go słupek, kiedy główkował Messi. Ostatecznie w drugiej połowie nie padła żadna bramka.

Wpadka Realu

Real Madryt, bez odpoczywającego po kontuzji oka Ronaldo, sensacyjnie przegrał z Leganes 1:2 na Santiago Bernabeu. Klub z przedmieść Madrytu zagra w półfinale Pucharu Króla po raz pierwszy w historii! Królewskich żegnały gwizdy i buczenie