Puchar Króla. Real pokonał Leganes

Real Madryt pokonał 1:0 Leganes w pierwszym, wyjazdowym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla.
Leganes
Kartki: El Zhar, Gumbau, Naranjo - żółta. Skład: Champagne - Tito, Bustinza, Siovas, Rico - Perez (61. Brasanac), Gumbau - El Zhar, Eraso, Naranjo (69. Amrabat) - Beauvue (82. Omar).
Real Madryt
Bramki: Asensio (90.) Skład: Casilla - Carvajal, Vallejo (15. Nacho), Varane, Theo - Kovacić, Llorente (73. Isco), Ceballos (68. Modrić) - Lucas, Mayoral, Asensio.

Jedyna bramka padła w 90. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z lewej strony Theo Hernandeza bramkarza gospodarzy z bliska pokonał Marco Asensio.

Mecz stał na bardzo niskim poziomie. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy żadnego celnego strzału na bramkę! Nie oznacza to jednak, że nie mieliśmy żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 34. minucie sam na sam z bramkarzem Leganes znalazł się Mateo Kovacić, ale uderzył obok bramki.

Po przerwie lepsi byli gospodarze. W 67. minucie Leganes mogło wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego we własnym polu karnym niefortunnie interweniował Marcos Llorente, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki Kiko Casilli. Chwilę później nieznacznie pomylił się wprowadzony na boisko w drugiej połowie Nordin Amrabat.

Rewanżowy mecz na Santiago Bernabeu odbędzie się w najbliższą środę o godz. 21.30.