2
2
Villarreal
Kartki: Bakambu, Alvaro - żółta; Raba - czerwona Skład: Asenjo - Gaspar, Alvaro, Ruiz, Costa - Soriano (64. Rukavina), Hernandez, Semedo (48. Castillejo), Trigueros - Raba, Bakambu
Bramki: L.Suarez (72.), Messi (83.) Kartki: Busquets - żółta Skład: Ter Stegen - Roberto, Pique, Vermaelen, Alba - Rakitić, Busquets (86. Gomes), Paulinho (68. Vidal) - Messi, L.Suarez, D.Suarez (58. Alcacer)

ALBERTO SAIZ/AP

W meczu 15. kolejki La Liga Villarreal przegrał u siebie 0:2 z Barceloną. Obie bramki padły dopiero w drugiej połowie, gdy gospodarze grali w dziesiątkę.

W pierwszej połowie mecz był niezwykle wyrównany. Villarreal umiejętnie się bronił i groźnie kontrował. Najlepszą okazję miał w 25. minucie:

Obraz gry zmienił się dopiero po godzinie, kiedy Raba spóźnił się z interwencją i obejrzał czerwoną kartkę. Chwilę potem Luis Suarez skutecznie wykończył piękną akcję zespołu. Jego bramkę poprzedziło pięć podań z pierwszej piłki

W 83. minucie kuriozalne zachowanie stoperów wykorzystał Lionel Messi. Obrońca Villarrealu podciął kolegę z zespołu i obaj się wywrócili, a Argentyńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. I nie zmarnował tej okazji, tylko zdobył swoją czternastą bramkę w sezonie ligowym.

Barca po piętnastu kolejkach ma 39 punktów i jest liderem. Villarreal utrzymał się na szóstej pozycji.

• Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzy Brzęczek podczas meczu Polska - Portugalia (Liga Narodów). Chorzów, Stadion Śląski, 11 października 2018 Reprezentacja. O co chodzi PZPN z ograniczaniem dostępu do piłkarzy? "To tylko porządkowanie"