Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mecz Barcelona-Las Palmas zagrożony? Barcelona nie chce wyjść na boisko

Niedzielny mecz FC Barcelony z Las Palmas stał pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez napiętą sytuację związaną z niedzielnym referendum niepodległościowym w Katalonii.

W Katalonii odbywa się własnie referendum w sprawie niepodległości. Władze kraju stoją na stanowisku, że referendum jest nielegalne, a policja dostała rozkaz konfiskaty urn wyborczych oraz rozganiania zgromadzeń publicznych. W związku z tym rannych zostało już kilkaset osób. 

FC Barcelona chciałaby przełożyć niedzielne spotkanie, ale federacja stoi na stanowisku, że mecz powinien się odbyć. Władze La Ligi zagroziły również, że jeżeli Barcelona nie podejdzie do tego meczu, to może zostać zdyskwalifikowana na pół roku. 

Katalońska Federacja Piłki Nożnej napisała na Twitterze, że zawiesza wszystkie mecze rozgrywek, pod jej egidą. Decyzja ta dotyczy wszystkich spotkań, które mają odbyć się od godziny 14:00.

Według informacji katalońskiej TV3 odwołany już został tradycyjny lunch zarządów obu klubów.

Mecz na pewno się nie odbędzie jeśli taki będzie wniosek policji, która uzna, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa na stadionie. 

Aktualizacja: Stanowisko policji i federacji na godzinę 15:05 jest takie, że Barcelona musi podejść do meczu, w innym przypadku będzie walkower dla Las Palmas.

15:20 - Jeśli mecz się odbędzie, to prawdopodobnie bez kibiców. Barcelona nie chce otworzyć bram stadionu - argumentują to kwestiami bezpieczeństwa.

15:30 - Mecz obędzie się bez udziału publiczności. Piłkarze obu drużyn są już w szatniach.

Więcej o:
Komentarze (113)
Mecz Barcelona-Las Palmas zagrożony? Barcelona nie chce wyjść na boisko
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 17 razy 11

  i słusznie nie chcą grać... Właśnie wybuchła u nich wojna domowa to jak tu grać? Katalończycy zostali zaatakowani przez rząd Hiszpanii więc imprezy sportowe czy kulturalne należy zawiesić ..

 • kamuimac

  Oceniono 33 razy 7

  pisorki podekscytowane - nie mogą sie doczekać kiedy OT macierewicza tak samo bedzie pacyfikowała ludzi przed wyborami za 2 lata - spokojnie prawaki doczekacie sie swojej norymbergi 2.0 - a potem powrotu hasła znanego z czasów komuny " a na drzewach zamiast lisci wisieć będą pislamiści"

 • kocurxtr

  Oceniono 18 razy 6

  podobno każdy ma prawo do wolności i wolnej wypowiedzi
  to co obsewrujemy teraz w Katalonii to nasz "grudzień '80"

  Kaczyński pewnie popiera akcję policji i włądz Hiszpani
  wszak to tyran, despota i komuch z krwi i kości ...

 • mikelotr

  Oceniono 7 razy 5

  Referendum nie jest zgodne z konstytucją państwa które okupuje Katalonię, to ciężko, żeby Katalończycy się tym przejmowali. Madryt od lat traktuje Katalonię jako dojną krowę.

 • kichchi

  Oceniono 7 razy 5

  Kastylijske scierwo premier rajol pociagnął za cyngiel tej wojny strzelajac do bezbronnych katalonczykow

 • czytakczynie12

  Oceniono 19 razy 5

  My też nie tworzymy już jednego społeczeństwa. JESTEŚMY INNI, OBCY. Wy wyborcy PiS i my wyborcy opozycji nie stanowimy jedności. Wy nienawidzicie nas, a my nie akceptujemy tego, co robi PiS. Życie pod okupacją PiS jest piekłem. NIE JESTEŚMY JEDNYM NARODEM. JESTEŚMY SOBIE OBCY.

 • jakis_gosc012

  Oceniono 19 razy 5

  I gdzie jest KE ja się pytam? Czemu nie wdroży procedury ochrony praworządności i demokracji w Hiszpanii? Ludzie tam mieszkający piszą, że to co robi rząd i policja to wypisz, wymaluj metody z czasów dyktatora Franco. Nie dość, że policja tłucze ludzi, to jeszcze ich łapie i dosłownie torturuje łamie np wszystkie palce u rąk.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 3

  Europa miała razem rosnąć.
  Tymczasem dziej się coś odwrotnego. Państwa. regiony zaczynają się dzielić. Dania nie chce Euro jako waluty, Anglia opuszcza Europę. Wschodnia Europa kasuje forsę i pokazuje gest Kozakiewicza. Mały region w Hiszpanii mówi, że mają gospodarczy sukces i nie chcą go z nikim dzielić. Quo Vadis Europo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX