Liga hiszpańska. "Królewscy" znów zawiedli. Real - Levante 1:1

W poprzedniej kolejce zremisowali 2:2 z Valencią, co już było rezultatem niespodziewanym. W trzeciej kolejce ligi hiszpańskiej "Królewscy" zawiedli na całej linii, tylko remisując u siebie z Levante 1:1

Cztery świetne okazje do zdobycia gola zmarnował Gareth Bale. Walijski gwiazdor Realu mecz zaczął na ławce rezerwowych, ale na boisko wszedł już w 28. minucie, zastępując kontuzjowanego Karima Benzemę (źle stanął, uraz prawej nogi nie wyglądał na poważny, a jednak uniemożliwił mu dalszą grę).

"Królewscy" grający wciąż bez zawieszonego Cristiano Ronaldo przeważali przez cały mecz, ale Levante broniło się bardzo dobrze. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a oddali w sumie tylko 10 celnych strzałów na bramkę gości. Tylko, bo Real w normalnej dyspozycji zatrudniłby bramkarza Levante Raula Fernandeza pewnie chociaż ze 20 razy.

Frustrację Realu najlepiej oddaje sytuacja z 89. minuty. Wtedy Marcelo kopnął w głowę Jeffersona Lermę. Brazylijczyk zrobił to wstając z boiska, jego rywal jeszcze leżał po interwencji we własnym polu karnym.

Po trzech kolejkach Real ma pięć punktów, Levante ma taki sam dorobek. Jeśli w sobotni wieczór Barcelona wygra z Espanyolem, będzie miała nad "Królewskimi" już cztery punkty przewagi.