Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo odejdzie z Realu? Sprzeczne informacje hiszpański gazet

W piątek portugalska gazeta A Bola opublikowała artykuł, według którego
Cristiano Ronaldo zamierza odejść z Realu Madryt. Według "AS-a" Ronaldo podjął decyzję już dwa miesiące temu, ale dziennik ABC podaje, że jest po prostu wściekły na oskarżenia ze strony hiszpańskiego fisku.

"AS" twierdzi, że Ronaldo zdecydował o swoim odejściu już 2 miesiące temu. Poinformował o tym jedynie swojego agenta, Portugalczyka Jorge Mendesa i bliskie grono znajomych.

CR7 poczuł się dotknięty ”niesprawiedliwym oskarżeniem” o oszustwo podatkowe w wysokości 14 mln euro, które narzucił mu hiszpański fiskus. Ronaldo przysiągł, że nigdy nie zamierzał złamać prawa. Jak przekonują jego prawnicy, cała sprawa była skutkiem nieporozumienia w związku ze zmianami w prawie podatkowym, które niedawno zostały wprowadzone w Hiszpanii. Mimo wszystko piłkarza mocno zdenerwowała krytyka ze strony prasy. Jego czyny zostały porównane z wykroczeniami finansowymi, do których dopuścił się w przeszłości Lionel Messi, gwiazda Barcelony i odwieczny rywal Portugalczyka.

Jak donosi hiszpańska gazeta Marca, Ronaldo już zakomunikował swoją decyzję
kolegom z kadry.

”Odchodzę z Realu Madryt. To moja ostateczna decyzja i nic tego nie zmieni”- takie słowa piłkarza przeciekają ze zgromadzenia Portugalii w Rosji, gdzie reprezentacja będzie wkrótce walczyć o puchar konfederacji.

Druga wersja

Jak pisze hiszpański dziennik ABC, Ronaldo nie ma tak naprawdę zamiaru opuścić mistrzów Europy. Jest jedynie zły na całą sytuację, która zaistniała z hiszpańskimi władzami podatkowymi. Czterokrotny zdobywca Złotej Piłki wie, że Real Madryt jest dla niego idealnym klubem i nigdzie nie osiągnie podobnych wyników jak w stolicy Hiszpanii.

”Ronaldo wie, że w Realu Madryt dokonał niesamowitych rzeczy. Pobił wszystkie rekordy klubu i zdobył wiele tytułów. Jest numerem jeden i jedynie w Realu, otoczony najlepszymi piłkarzami na świecie, może w pełni wykorzystać swój potencjał”- tak wypowiedział się Sir Alex Ferguson, legendarny trener Manchesteru United i piłkarski ojciec Portugalczyka.

Cristiano Ronaldo strzelił w Realu Madryt ponad 400 bramek, stając się najlepszym strzelcem w historii drużyny. W swoim 8-letnim stażu w Madryckim klubie ustanowił każdy możliwy rekord. Miał niesamowitą końcówkę sezonu, zdobywając 16 bramek w ostatnich 10 meczach. Dwie bramki zdobyte w finale Ligi Mistrzów przeciwko Juventusowi zrobiły z niego jedynego piłkarza, który zdołał wpisać się na listę strzelców w trzech zagranych finałach.

Prezesi Realu Madryt liczą na to, że po zakończeniu Pucharu Konfederacji i należytych wakacjach, Ronaldo przemyśli ponownie swoją decyzję i ostatecznie postanowi zostać.

Według portugalskiej gazety A Bola, w obecnym okienku transferowym ma pojawić się za piłkarza oferta o wysokości 180 mln euro. Jedynymi klubami, które mogą sobie w Europie pozwolić na taki wydatek są Paris Saint-Germain oraz Manchester United. Nie brakuje również zainteresowań ze strony Chin, których potęga ekonomiczna daje ostatnio o sobie znać również w świecie piłki nożnej.

BBC: Cristiano Ronaldo chce odejść z Realu Madryt

Więcej o: