La Liga. Burza po żenującej symulce piłkarza Barcelony [WIDEO]

W ostatniej ligowej kolejce Barcelona wygrała z Eibar 4:2, choć już przegrywała 0:2. Jednak zamiast o efektownym zwycięstwie najwięcej mówi się o sytuacji z udziałem Jordiego Alby.

Do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii Barcelona potrzebowała zwycięstwa w meczu z Eibar i porażki Realu Madryt. Spotkanie na Camp Nou zaczęło się sensacyjnie. Po 60 minutach goście prowadzili 0:2. Barcelona ostatecznie odrobiła straty z nawiązką i mecz wygrała (4:2), ale przy stanie 1:2 doszło do sytuacji, o której po meczu mówi się najwięcej.

W 70 minucie Jordi Alba upadł w polu karnym bez kontaktu z rywalem, a sędzia podyktował jedenastkę. Mało tego. Piłkarz od razu podniósł ręce domagając się właśnie takiej decyzji, choć najbliższy przeciwnik stał daleko od niego. Protesty zawodników Eibar na nic się zdały.

Zachowanie Alby wzbudziło wiele emocji wśród kibiców. Wielu z nich określa je jako żenujące wskazując na to, że żaden z jego kolegów widzących sytuacje również nie zareagował.

Barcelona mecz wygrała, ale mistrzem Hiszpanii został Real Madryt, który pokonał Malagę 2:0.