Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fatalne pudło Błaszczykowskiego wyróżnione przez Bundesligę. Jak on tego nie trafił?!

Bundesliga podsumowała zakończoną we wtorek dekadę. Przygotowano z tej okazji zestawienia m.in. najbardziej efektownych goli i najgorszych pudeł. Wyróżnieni zostali z tej okazji Robert Lewandowski i Jakub Błaszyczykowski.

Z okazji kończącej się dekady, przygotowano wiele rankingów i zestawień. Kilka z nich przygotowała Bundesliga, która wybrała m.in. najbardziej efektowne bramki i najgorsze pudła ostatniego dziesięciolecia. Wśród tych kategorii znalazły się gol Roberta Lewandowskiego i zmarnowana okazja Jakuba Błaszczykowskiego.

Robert Lewandowski znalazł się na 2. miejscu w zestawieniach najpiękniejszych bramek. Wyróżniano jego ostatniego gola z pamiętnego meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem w sezonie 2015/2016, gdy polski napastnik aż pięciokrotnie trafił do bramki rywali w ciągu 9 minut. Bardziej efektowny okazał się tylko gol Erena Derdiyoka z sezonu 2011/2012.

Zobacz gola Roberta Lewandowskiego (od 3:46):

Z kolei na 2. miejscu w zestawienie najgorszych pudeł ostatniej dekady znalazł się Jakub Błaszczykowski. Bundesliga przypomniała jego zmarnowaną okazję, gdy w meczu przeciwko SC Freiburg w sezonie 2010/2011 nie trafił z kilkunastu metrów do pustej bramki. Największym pudłem wybrano sytuację Genkiego Haraguchiego, gdy po jego strzale piłka zatrzymała się przed linią, z powodu... śniegu zalegającego na murawie.

Zobacz pudło Jakuba Błaszczykowskiego (od 3:13):

Więcej o:
Komentarze (10)
Fatalne pudło Błaszczykowskiego wyróżnione przez Bundesligę. Jak on tego nie trafił?!
Zaloguj się
 • sylenth

  Oceniono 2 razy 2

  na 1. miejscu pudło wywołane przez zalegający śnieg? Piłka toczyła się w światło bramki - dla mnie niestety Polak wygrał tą niechlubną klasyfikację :(

 • pjanu

  Oceniono 4 razy 2

  Mateusz powinien wystapic z notą protestacyjna, że naród polski został upokorzony.

 • ursus104

  Oceniono 4 razy 0

  Pełna, okrągła dekada kończy się z końcem bieżącego roku.
  Lata 20-te zaczną się dopiero za rok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX