Bayern przegrał po golu w doliczonym czasie. Lewandowski znów bez gola

Borussia Moenchengladbach pokonała Bayern Monachium w 14. kolejce Bundesligi. Decydującą bramkę gospodarze zdobyli z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Była 90. minuta meczu w Moenchengladbach, gdy Javi Martinez we własnym polu karnym sfaulował Marcusa Thurama. Hiszpan, który na boisku pojawił się 22 minuty wcześniej, zmieniając Jerome'a Boatenga, zobaczył czerwoną kartkę, a sędzia podyktował rzut karny dla Borussii. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Ramy Bensebaini, czym zapewnił gospodarzom zwycięstwo z Bayernem Monachium.

Mecz z mistrzami Niemiec długo nie układał się liderowi Bundesligi. W pierwszej połowie to Bawarczycy dominowali, tworząc dogodne okazje do strzelenia gola. Bayernowi brakowało jednak skuteczności i trochę szczęścia. Przed przerwą dwie szanse miał Robert Lewandowski, jednak w obu przypadkach reprezentant Polski minimalnie przestrzelił.

To, co nie udało się Lewandowskiemu, chwilę po przerwie udało się Ivanowi Perisiciowi. Chorwat popisał się bardzo ładnym strzałem z woleja sprzed pola karnego, czym przełamał ręce Yanna Sommera, dając prowadzenie mistrzom Niemiec.

Bramka dla Bayernu kompletnie zmieniła obraz meczu. Po golu dla gości Borussia obudziła się i to ona zaczęła przejmować inicjatywę. Efektem jej przewagi była bramka, którą w 60. minucie zdobył Bensebaini. Algierczyk wykorzystał znakomite dośrodkowanie Jonasa Hofmanna. Po strzelonym golu Borussia poszła za ciosem, za co została wynagrodzona w postaci drugiego trafienia.

Asysta Łukasza Piszczka

W pozostałych meczach Bundesligi Augsburg pokonał Mainz 2:1, Freiburg wygrał z Wolfsburgiem 1:0, RB Lipsk pokonało Hoffenheim 3:1, a Borussia Dortmund rozbiła Fortunę Duesseldorf aż 5:0. W ostatnim meczu po dwa gole strzelili Marco Reus oraz Jadon Sancho. Przy pierwszym golu reprezentanta Niemiec asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Były obrońca reprezentacji Polski spędził na boisku 78 minut. W 59. minucie na boisko w zespole gości wszedł Dawid Kownacki. Były zawodnik Lecha Poznań i Sampdorii zmienił Jeana Zimmera.

Po 14 kolejkach Bundesligi na prowadzeniu jest Borussia Moenchengladbach, która ma 31 punktów. Kolejne miejsca zajmują odpowiednio RB Lipsk (30 pkt), Borussia Dortmund (26 pkt), Schalke (25 pkt) oraz Freiburg (25 pkt). Bayern z 24 punktami zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli.