Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski przebrał się za Uliego Hoenessa. Piękny gest piłkarzy Bayernu [WIDEO]

Uli Hoeness nie jest już prezydentem Bayernu Monachium. 67-letni Niemiec ustąpił po 40 latach rządów. Nie całkowicie, bo do listopada 2023 będzie członkiem rady nadzorczej. Nie ma jednak wątpliwości, że w piątek w Bayernie zakończyła się piękna historia. Hoenessowi podziękowali m.in. piłkarze Bayernu, a wśród nich Robert Lewandowski.

15 listopada Uli Hoeness przestał być prezydentem Bayernu Monachium. Były podziękowania, gratulacje i wpisy w mediach społecznościowych. Specjalnym filmik dla Hoenessa nagrali też piłkarze Bayernu Monachium: Manuel Neuer, David Alaba, Serge Gnabry, Thomas Mueller i Robert Lewandowski. Gwiazdy monachijskiego klubu ćwiczą wspólnie na siłowni, na głowach mają peruki z blond włosami, a ich fryzura jest stylizowana na Hoenessa z czasów jego piłkarskiej kariery. Wszystko możecie zobaczyć w tym materiale wideo:

Gdy 40 lat temu 27-letni Uli Hoeness, piekielnie szybki skrzydłowy z karierą złamaną przez uraz kolana, zostawał najmłodszym menedżerem klubu w Bundeslidze, członków klubu było ledwie 8 tysięcy. Wtedy pracowało w Bayernie 20 osób, dziś pracuje tysiąc. Jan-Christian Dreesen, trzymający pieczę nad finansami Bayernu, powie dziś członkom klubu o 750 milionach euro rocznego obrotu, o kapitale własnym sięgającym pół miliarda euro, o 52 mln euro zysku w ostatnim okresie rozliczeniowym. Gdy rekonwalescent Uli Hoeness 40 lat temu wkraczał do biur klubu - mówiono, że rzucany tłumowi na pożarcie przez ówczesnego, skonfliktowanego ze wszystkimi prezesa Bayernu – Bayern miał budżet o równowartości dzisiejszych sześciu milionów euro. A przy tym 3,5 miliona euro długów, od których się uwolni na dobre dopiero pięć lat później, sprzedając Karla-Heinza Rummenigge do Serie A.

- cała historia Uliego Hoenessa w tekście Pawła Wilkowicza.

Więcej o:
Komentarze (2)
Robert Lewandowski przebrał się za Uliego Hoenessa. Piękny gest piłkarzy Bayernu [WIDEO]
Zaloguj się
  • wojtek2784

    Oceniono 2 razy 2

    Fascynująca historia kariery szefa klubu piłkarskiego światowej klasy. W Polsce pasjonatom nie udają się takie kariery.

  • stary-ciula

    Oceniono 2 razy -2

    Czy Byliwer już zmienił pampersa? Czy dalej widzi te cztery brameczki bajernu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX