Męczarnie Bayernu Monachium! Byli o krok od kompromitacji, ale uratowali się w końcówce meczu

Do 83. minuty wtorkowego spotkania 1/16 finału Pucharu Niemiec Bayern Monachium przegrywał z VfL Bochum 0:1, ale ostatecznie wygrał 2:1 i awansował do trzeciej rundy. Robert Lewandowski pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Bochum to dopiero 16. zespół drugiej Bundesligi, więc Niko Kovac uznał, że Bayern poradzi sobie nawet bez Roberta Lewandowskiego. Ale Bawarczycy nie radzili sobie. Gospodarze już na początku meczu mogli objąć prowadzenie. Fatalną stratę piłki przez Benjamina Pavarda powinien wykorzystać Simon Zoller, ale nie trafił niemal na pustą bramkę! W pierwszej połowie gracze Bayernu praktycznie ani razu poważnie nie zagrozili bramce rywali. Swoje szanse mieli m.in: Kingsley Coman oraz Corentin Tolisso, ale obaj je zmarnowali. W 36. minucie Bochum przeprowadził skuteczny kontratak: piłka została zagrana wzdłuż pola karnego Bayernu przez Danny'ego Bluma, a Alphonso Davies tak niefortunnie interweniował, że skierował ją do własnej bramki. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło.

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem na świecie? "To mocne słowa" [WIDEO]

Lewandowski na ratunek

Kovac zareagował na wydarzenia boiskowe i zdjął w przerwie bezproduktywnego Ivana Perisicia i wpuścił Roberta Lewandowskiego. Ale minął kwadrans drugiej połowy, a obraz gry wciąż się nie zmienił, Bayern dalej nie umiał zagrozić rywalom. Dlatego trener gości zmienił także Leona Goretzkę i wprowadził Philippe'a Coutinho. Murawę opuścił też Tolisso, którego zmienił Thomas Mueller.

Lewandowski mógł zdobyć bramkę w 70. minucie, ale piłka po strzale głową Polaka poszybowała tuż obok słupka. Kilka minut później znowu główkował, jednak i tym razem niecelnie. Bochum też miało szansę na bramkę, kiedy w 81. minucie Blum kopnął zza połowy, ale Neuer w ostatniej chwili złapał piłkę.

120 sekund później Joshua Kimmich dośrodkował w pole karne, a Serge Gnabry huknął z bliskiej odległości z woleja i doprowadził do remisu. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, to Coman z pierwszej piłki zagrał wzdłuż bramki, a Mueller z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

Tym samym Bayern Monachium pokonał Bochum 2:1 w meczu 1/16 fiu Pucharu Niemiec. Dla Lewandowskiego był to pierwszy mecz od rozgrywanego na początku sierpnia Superpucharu Niemiec, w którym nie zdobył bramki. Do tej pory strzelił ich aż 19 w 14 spotkaniach.