Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz wyrzucony z klubu, po tym jak poparł turecką agresję na Syrię

FC Sankt Pauli, niemiecki klub występujący w 2. Bundeslidze, rozwiązał kontrakt z Cenkiem Sahinem. To efekt jego kontrowersyjnego wpisu na Instagramie, w którym pochwalił działania wojenne Turcji na terenie Syrii.

Przypomnijmy: w zeszłym tygodniu Turcja rozpoczęła działania wojenne na terenie Syrii. Z kolei turecki piłkarz, Cenk Sahin, we wpisie na Instagramie pochwalił militarną agresję. - Wspieramy naszych bohaterskich żołnierzy i armię. Nasze modlitwy są z wami - napisał piłkarz FC St. Pauli. Jego wpis spotkał się z ogromną falą krytyki ze strony fanów oraz władz klubu. Ale nie ma co się dziwić, bo FC St. Pauli już od lat 80. jest mocno lewicowym klubem, a jego kibice są związani z ruchem antyfaszystowskim.

- Dla nas, ultrasów, jest jasne, że Cenk Sahin nie może nosić koszulki FC Sankt Pauli. Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, prowadzi w Syrii wojnę zaczepną, której celem jest wypędzenie Kurdów, zniszczenie samorządów i demokracji w regionie. Pozostaje zagadką, jak można solidaryzować się z takim szaleństwem - oświadczyli kibice.

Na reakcję ze strony władz klubu, który na co dzień występuje w 2. Bundeslidze, nie trzeba było długo czekać. FC Sankt Pauli rozwiązał z Turkiem kontrakt.

- Wewnętrzne postępowanie dotyczące Cenka i jego wpisu na temat ofensywy tureckich wojsk w Syrii zostało zakończone. Po rozmowach między przedstawicielami klubu a piłkarzem podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy z zawodnikiem z efektem natychmiastowym. Głównymi powodami było stałe lekceważenia wartości, jakim hołduje klub, a także potrzeba ochrony samego zawodnika - taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie internetowej klubu.

25-letni napastnik i tak nie był ważnym zawodnikiem w drużynie, gdyż w tym sezonie nie rozegrał ani minuty w rozgrywkach ligowych. Zagrał jedynie w meczu Pucharu Niemiec. Sahin to nie jedyny piłkarz, który poparł działania armii tureckiej.

Wiceprezes PZPN o reprezentancie Polski: Nie chcę go bronić. Kilka razy mnie wkurzył. Ale kto jak nie on? [WIDEO]

Tureccy piłkarze ponownie salutowali po strzelonym golu. UEFA zajmie się sprawą?

Turcy zremisowali w poniedziałek z Francuzami 1:1 w meczu eliminacji do Euro 2020. Po spotkaniu jednak najwięcej mówi się o kontrowersyjnym geście tureckich piłkarzy, którzy ponownie salutowali po strzeleniu gola.

Więcej o:
Komentarze (48)
Piłkarz wyrzucony z klubu, po tym jak poparł turecką agresję na Syrię
Zaloguj się
 • toskar

  Oceniono 20 razy 12

  Turcja żyjąca zgodnie ze świecka ideologia Kemala Ataturka była wzorem dla całego świata. Turcja pod islamistycznymi rządami Erdogana jest tego przeciwieństwem. Kurdom należy się niepodległość, a zbrojne atakowanie ich po tym jak pomogli pokonać ISIS jest zbrodnią.

 • chateau.respawned

  Oceniono 13 razy 11

  Ach to niemieckie lewactwo...
  Nikt Turkowi w mordę nie dał, chałupy nie podpalił ani nawet samochodu nie zadrapał.
  Tylko grzecznie poprosili, żeby wyp... znaczy, poszedł sobie, bo nie ręczą za siebie.

 • rzewuski1

  Oceniono 24 razy 10

  Szacun dla kibiców i władz klubu.

 • patriotaa

  Oceniono 16 razy 6

  UEFA powinna natychmiast Turcję usunąć z rozgrywek. Nie mże być tak by państwo agresywne toczące wojnę z Syrii mogło uczestniczyć w jakich kol wiek rozgrywkach sportowych

 • kwiecien15

  Oceniono 9 razy 3

  Viva St. Pauli! Polecam książkę o tym klubie pt. "Więcej niż piłka nożna..."

 • darek9999

  Oceniono 4 razy 2

  Prawdę mówiąc to te tureckie sku...syny powinny dostać ultimatum. Wypie...j ma na front patrioto. Masz prawo powrotu do Niemiec tylko w trumnie. Gin za swoją ojczyznę. Ewentualnie tam żyj. Turcja jest super po ch... ci Niemcy?

 • Kamil Ppp

  Oceniono 4 razy 2

  Do kiedy sport miesza się w politykę państwa, Jak w Polsce polityka zaczęła mieszać się w sport to UEFA odrazy zaprotestowało sprzeciw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX