Robert Lewandowski surowo oceniony przez dziennikarzy "Kickera". Jedna z najgorszych not w Bayernie

Robert Lewandowski strzelił w meczu z Paderborn (3:2) dziesiątego gola w szóstym meczu Bundesligi. Ale za to spotkanie Polak nie został pozytywnie oceniony przez dziennikarzy "Kickera".

Przypomnijmy: Polak strzelił gola w drugiej połowie, ale na początku meczu zmarnował stuprocentową sytuację. W 7. minucie spotkania Gnabry wyłożył Lewandowskiemu piłkę do pustej bramki, ale kapitan reprezentacji Polski uderzył obok słupka. Sytuację możecie zobaczyć tu:

- To było rażące pudło - skomentował "Abendzeitung Munchen", wystawiając Lewandowskiemu notę "3" (1 - najniższa, 6 - najwyższa). Surowo Polaka ocenił także "Kicker", który przyznał mu notę "3,5" (skala od 6 do 1, przy czym 1 to klasa światowa), co oznacza że gorzej w Bayernie zagrali tylko Thiago Alcantara i Benjamin Pavard. Do kiksu napastnika odniósł się nawet trener Bayernu Niko Kovac: To była sytuacja: tysiąc procent. Robert musi wykorzystywać takie okazje.

Bayern pokonał w sobotę Paderborn 3:2 w meczu 6. kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec wygrali po bramkach Serge'a Gnabry'ego, Philippe Coutinho i właśnie Lewandowskiego. Polski napastnik wykorzystał w 79. minucie dobre podanie od Niklasa Suele. Była do dziesiąta bramka Lewandowskiego w szóstym meczu tego sezonu Bundesligi. Dzięki temu trafieniu Polak przeszedł do historii.