Niemcy w szoku! Przeciętne oceny Roberta Lewandowskiego po historycznym wyczynie

Robert Lewandowski strzelił w meczu z Paderborn (3:2) dziesiątego gola w szóstym meczu Bundesligi. Niemcy są jednak w szoku po tym, jak polskim napastnik zmarnował idealną okazję na gola w pierwszej połowie.

Mimo kolejnego trafienia w BundeslidzeRobert Lewandowski nie był dobrze oceniany za swój sobotni występ przeciwko Paderborn (3:2) przez niemieckie media. Nasi zachodni sąsiedzi są zaskoczeni tym, jak Lewandowski zmarnował idealną okazję na początku meczu.

W 7. minucie spotkania Gnabry wyłożył Lewandowskiemu piłkę do pustej bramki, a nasz zawodnik uderzył obok słupka. Takie sytuacje zwykle wykorzystuje z zimną krwią, ale tym razem mu się nie udało.

Zobacz pudło Roberta Lewandowskiego w meczu z Paderborn:

Niemieckie media krytykują Lewandowskiego

- To było rażące pudło - skomentował "Abendzeitung Munchen", wystawiając Polakowi notę "3" (1 - najniższa, 6 - najwyższa). Nieco wyższą ocenę otrzymał od portalu sport.de - "2,5". - Najlepszy strzelec Bayernu dokonał w pierwszej połowie meczu niecodziennej rzeczy - napisano, odnosząc się do zmarnowanej okazji przez Lewandowskiego. Do sytuacji naszego napastnika odniósł się nawet trener Bayernu Niko Kovac: To była sytuacja: tysiąc procent. Robert musi wykorzystywać takie okazje.

Bayern pokonał w sobotę Paderborn 3:2 w meczu 6. kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec wygrali po bramkach Serge'a Gnabry'ego, Philippe Coutinho i Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik wykorzystał w 79. minucie dobre podanie od Niklasa Suele. Była do dziesiąta bramka Lewandowskiego w szóstym meczu tego sezonu Bundesligi. Dzięki temu Polak przeszedł do historii.