Polski bramkarz obronił rzut karny w Bundeslidze

Union Berlin przegrał u siebie z Werderem Brema 1:2 w czwartej kolejce niemieckiej Bundesligi. Bramkarz gospodarzy - Rafał Gikiewicz - obronił rzut karny wykonywany przez Davy'ego Klaassena.

Była 55. minuta meczu między Unionem Berlin Werderem Brema, gdy do rzutu karnego dla gości podszedł Davy Klaassen. Holender uderzył w swój prawy róg, jednak znakomicie wyczuł go Rafał Gikiewicz, który w ładnym stylu odbił uderzenie rywala. Polak tym samym przerwał serię 11 z rzędu rzutów karnych wykorzystanych przez Werder.

Mimo znakomitej interwencji Gikiewicza, Union nie uratował u siebie choćby punktu. W 5. minucie Klaassen pokonał Polaka z rzutu karnego. Dziewięć minut później, również z jedenastu metrów, skutecznie odpowiedział Sebastian Andersson. Wynik meczu, w 55. minucie, czyli zaraz po obronionym przez Gikiewicza karnym, ustalił Niclas Fullkrug, który wykorzystał podanie Nuriego Sahina.

Wysoka wygrana Borussii

W czwartej kolejce Bundesligi pewne zwycięstwo odniosła m.in. Borussia Dortmund. Wicemistrzowie Niemiec pokonali u siebie 4:0 Bayer Leverkusen. Gole dla gospodarzy strzelili Marco Reus (dwie), Paco Alcacer oraz Raphael Guerreiro. Poza kadrą meczową BVB znalazł się Polak - Łukasz Piszczek.

Po czterech kolejkach niemieckiej Bundesligi w tabeli prowadzi RB Lipsk, który ma 10 punktów i "oczko" przewagi nad Borussią. Trzeci jest Bayern, który podobnie jak czwarty Wolfsburg, ma osiem punktów.