Robert Lewandowski wyróżniony! Polak otrzymał nagrodę za piękną bramkę [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił trzy gole, a Bayern Monachium rozbił Schalke 3:0 w drugiej kolejce ligi niemieckiej. Bramka Polaka z rzutu wolnego została uznana najładniejszym trafieniem w sierpniu w Bundeslidze.

Wszystko zaczęło się w 20. minucie, kiedy Jonjoe Kenny sfaulował Kingsley'a Comana w polu karnym. Robert Lewandowski podszedł do rzutu karnego i pewnym strzałem pokonał bramkarza. W 50. minucie Polak podwyższył na 2:0, kiedy popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego.

W końcówce spotkania Lewandowski wykorzystał dobre podanie Comana i skompletował hat-tricka. Bramka z rzutu wolnego została wybrana najładniejszym golem, jaki padł w sierpniowych meczach ligi niemieckiej. Polak otrzymał 24 procent głosów.

Po trzech kolejkach Bundesligi Bayern ma siedem punktów i jest wiceliderem (prowadzi RB Lipsk z 9 pkt).