Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern Monachium żałuje jednego nieudanego transferu. "Mogliśmy zrobić to lepiej"

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić przyznał, że klub "mógł postąpić lepiej" przy próbie sprowadzenia Calluma Hudsona-Odoia z Chelsea.

Bayern Monachium długo starał się pozyskać Calluma Hudsona-Odoia. 18-letni Anglik był jednym z głównych celów transferowych mistrzów Niemiec i obie strony doszły do porozumienia. Hasan Salihamidzić publicznie wychwalał piłkarza, co zdenerwowało Chelsea, która odrzucała kolejne oferty. Piłkarzowi kończy się kontrakt wraz z zakończeniem tego sezonu, ale prawdopodobnie go przedłuży, przez co szanse Bayernu na zrealizowanie transferu znacznie zmalały.

Bayern Monachium "mógł postąpić lepiej"

- Istniały powody, dla których podeszliśmy do transferu w ten sposób. Ale jestem na tyle samokrytyczny by przyznać, że mogliśmy postąpić lepiej - stwierdził Salihamidzić w rozmowie z The Athletic. Bayern długo szukał potem następców Arjena Robbena i Francka Ribery'ego, aż pozyskał w końcu Ivana Perisicia (został wypożyczony z Interu Mediolan) oraz Philippe Coutinho (wypożyczono go z FC Barcelony).

- To była wyjątkowa sytuacja, podyktowana ruchem na rynku transferowym. Coutinho nagle stał się dostępny i szybko zareagowaliśmy dzięki naszym dobrym relacjom z agentem piłkarza i Barceloną. Wszystko dobrze się ułożyło i dzięki temu mogliśmy go pozyskać - dodał dyrektor sportowy Bayernu Monachium.

Więcej o: