Borussia Dortmund znowu wygrała! Paco Alcacer rzuca wyzwanie Lewandowskiemu

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe 3:1 z FC Koeln. Bramki dla wicemistrzów Niemiec zdobywali Jadon Sancho, Achraf Hakimi oraz Paco Alcacer. Nietypową żółtą kartkę otrzymał Łukasz Piszczek, który także asystował przy drugim z goli BVB.

Robert Lewandowski strzelał aż miło w sezonie 2018/19

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 3:1 FC Koeln. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, gdy w 29. minucie Burkiego pokonał Drexler. Goście długo nie mogli znaleźć sposobu na odrobienie strat, jednak w 70. minucie Sancho wreszcie znalazł drogę do siatki rywali. W 86. minucie, po asyście Łukasza Piszczka, na prowadzenie Borussię wyprowadził Hakimi. W czwartej minucie doliczonego czasie gry wynik meczu ustalił Alcacer.

Paco Alcacer wyprzedził Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców

Borussia po drugiej wygranej w tym sezonie awansowała na pozycję lidera tabeli. Z kolei Alcacer wyprzedził Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców. W tej chwili Hiszpan ma trzy gole, a Polak dwa - Bayern swoje spotkanie rozegra w sobotę z Schalke. Kibice już zacierają ręce, licząc na kapitalny pojedynek o koronę króla strzelców przez zawodników Bayernu Monachium i drużyny z Dortmundu.

Oprócz asysty, Łukasz Piszczek wyróżnił się także z innego powodu. Po starciu z jednym rywali potrzebował pomocy medycznej i musiał opuścić boisko. Reprezentant Polski powrócił na nie bez zgody głównego sędziego i z tego powodu został ukarany żółtą kartką.