Robert Lewandowski doceniony! Polak wśród najlepszych po pierwszej kolejce Bundesligi

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Herthą Berlin w pierwszej kolejce Bundesligi i został doceniony przez niemieckie media. Polak znalazł się w najlepszej jedenastce "Bilda" i "Kickera".

Tak Robert Lewandowski pobił rekord Bundesligi:

Bayern Monachium zremisował na własnym stadionie z Herthą Berlin (2:2) w meczu pierwszej kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski strzelił w tym spotkaniu dwa gole i  był zdecydowanie najlepszym piłkarzem swojego zespołu. W 24. minucie spotkania Robert Lewandowski skierował piłkę do bramki po podaniu Serge Gnabry'ego, strzelając tym samym bramkę w piątym meczu otwierającym nowy sezon z rzędu. Tym samym przeszedł do historii Bundesligi, jako że nikt inny wcześniej tego nie dokonał. Lewandowski zdobywał bramki z HSV (2015/16), Werderem Brema (2016/17), Bayerem Leverkusen (2017/18), Hoffenheim (2018/19) i teraz Herthą (2019/20). Mimo gola Polaka Bayern niespodziewanie przegrywał do przerwy 1:2. Lewandowski uratował jednak swój zespół w drugiej połowie, wyrównując po golu strzelonym z rzutu karnego.