Robert Lewandowski razy pięć! Polak pobił rekord Bundesligi

Robert Lewandowski strzelił gola w pierwszym meczu nowego sezonu Bundesligi po raz piąty z rzędu, bijąc tym samym rekord ligi niemieckiej!

Była 24. minuta meczu Bayern Monachium - Hertha Berlin. Piłkę w pole karne dośrodkował Serge Gnabry, a Robert Lewandowski wślizgiem skierował piłkę do siatki, strzelając pierwszego gola w nowym sezonie Bundesligi. Reprezentant Polski tym samym przeszedł do historii ligi niemieckiej - zdobył bramkę w piątym meczu otwierającym nowy sezon z rzędu! Jakby tego było mało, napastnik Bayernu strzelił oba gole dla swojego zespołu w tym spotkaniu, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:2.

Robert Lewandowski razy pięć! Rekord Polaka

Od kilku lat tradycją w Bundeslidze jest to, że mistrz kraju rozgrywa pierwszy mecz nowego sezonu na własnym boisku. Bayern Monachium ma na koncie już siedem tytułów mistrzowskich z rzędu, co znakomicie wykorzystał Lewandowski: zdobywał bramki z HSV (2015/16), Werderem Brema (2016/17), Bayerem Leverkusen (2017/18), Hoffenheim (2018/19) i teraz Herthą (2019/20).

Lewandowski tym samym znakomicie rozpoczął walkę o zdobycie piątej korony króla strzelców Bundesligi. Do tej pory zdobywał ją trzykrotnie jako piłkarz Bayernu, w tym w dwóch ostatnich sezonach. Tak reprezentant Polski strzelał gole w poprzednim sezonie: