Bayern Monachium zdobył Puchar Niemiec. Historyczny wyczyn Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał RB Lipsk 3:0 w finale Pucharu Niemiec, który odbył się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Dwa gole w meczu strzelił Robert Lewandowski, który stał się najskuteczniejszym piłkarzem w historii finałów tych rozgrywek.

Była 29. minuta meczu w Berlinie, gdy z lewej strony w pole karne RB Lipsk dośrodkował David Alaba, a kapitalnym uderzeniem głową popisał się Robert Lewandowski. Reprezentant Polski dał prowadzenie Bayernowi i przeszedł do historii finałów Pucharu Niemiec. Nasz napastnik zdobył piątą bramkę w piątym finale i stał się najskuteczniejszym piłkarzem w historii decydujących meczów tych rozgrywek.

RB Lipsk przegrywał z Bayernem 0:1, choć to on powinien objąć prowadzenie. Zespół Ralfa Rangnicka nie przestraszył się faworyta, grał wysokim pressingiem i jako pierwszy stworzył doskonałą okazję do strzelenia gola. W 11. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Yussuf Poulsen, jednak kapitalną interwencją popisał się Manuel Neuer, który zbił piłkę na poprzeczkę. Jeszcze lepszą okazję do zdobycia bramki RB Lipsk miał tuż po przerwie, kiedy sam na sam z Neuerem znalazł się Emil Forsberg. Reprezentant Niemiec kapitalnie jednak zatrzymał szwedzkiego zawodnika RB.

Zespół Rangnicka miał swoje okazje, ale od 78. minuty przegrywał już 0:2. Na bramkę Petera Gulacsiego uderzał Corentin Tolisso, jednak piłka odbiła się od zawodnika RB Lipsk i spadła na nogę Kingsley'a Comana. Francuz zamarkował uderzenie w pierwsze tempo, przełożył rywala i bez problemu pokonał Gulacsiego. Siedem minut później drugiego gola strzelił Lewandowski. Polak wygrał pojedynek biegowy i fizyczny z Dayotem Upamecano, znalazł się w sytuacji sam na sam z Gulacsim, którego pokonał efektowną podcinką.

Dla Bayernu to drugie trofeum w tym sezonie po zdobyciu mistrzostwa kraju. Dla bawarskiego klubu to 19. triumf w historii Pucharu Niemiec. Nikt nie wygrywał tego trofeum częściej.