Bayern mistrzem Niemiec! Robben i Ribery pięknie żegnają się z Monachium

Jeden gol w pierwszej połowie, ale aż cztery w drugiej. I nokaut. Bayern Monachium w ostatniej kolejce rozbił Eintracht Frankfurt 4:1 i został mistrzem Niemiec.

Przed ostatnią kolejką Bayern miał 75 punktów, a Borussia Dortmund - 73. Bayernowi wystarczał więc remis, ale grał z Eintrachtem Frankfurt, czyli jednym z silniejszych zespołów tego sezonu Bundesligi, dla którego sobotnie spotkanie też było istotne, bo zwycięstwo nad Bayernem dawało szanse na czwarte miejsce w lidze, gwarantujące start w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Bayern szybko strzelił gola - już w 4. minucie piękną akcję celnym strzałem wykończył Kingsley Coman. To była jedyna bramka do przerwy. Gospodarze mogli zdobyć kolejne, bo całkowicie kontrolowali grę - piłkarze Eintrachtu mieli duże problemy, żeby wymienić kilka podań na połowie rywala. Bayern przycisnął od początku drugiej połowy, ale gdy w 50. minucie goście wykonywali pierwszy rzut rożny do piłki odbitej od poprzeczki dopadł Sebastian Haller i doprowadził do wyrównania.

Remis nic jeszcze nie dawał Borussii (ostatecznie wygrała w Moenchengladbach 2:0), ale też nie utrzymał się długo, bo w 52. minucie trafił David Alaba. Sześć minut później było już 3:1 (gol Renato Sanchesa). I Bayern odzyskał kontrolę. Na boisku pojawili się też Franck Ribery oraz Arjen Robben, dla których było to pożegnanie z Allianz Arena. Obaj uczcili ten mecz bramkami. Francuz w kapitalny sposób przedryblował rywali, a następnie efektowną podcinką pokonał Kevina Trappa. Z kolei Holender trafił do siatki z najbliższej odległości. Bayern wygrał 5:1 i po raz siódmy z rzędu został mistrzem Niemiec.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]

• Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera
  • "> Wszołek musi wysłuchiwać wulgarnych przyśpiewek na Legii. "Nie jestem głupi"

• Były kierowca F1: Robert Kubica już skończył z Formułą 1