Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu o mistrzostwo! Bayern Monachium zdemolował

W meczu 28. kolejki Bundesligi Bayern Monachium rozgromił Borussię Dortmund (5:0). Dwie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, dla którego były to gole numer 200 i 201 w lidze niemieckiej. W starciach z BVB Polak ma już natomiast 15 trafień.

Była 17. minuta spotkania, Robert Lewandowski wykazał się wielkim sprytem i przejął piłkę zagrywaną przez jednego ze środkowych obrońców Borussii. Polak błyskawicznie zareagował na niedokładność rywala i pomknął w kierunku bramki gości, następnie w efektowny sposób przelobował Romana Burkiego i skierował piłkę do pustej bramki. 30-latek strzelił tym samym 200. gola w lidze niemieckiej jako piąty piłkarz w historii. Polski napastnik drugi raz na listę strzelców wpisał się w 89. minucie, kiedy już tylko dopełniał dzieła zniszczenia, ustalając wynik na 5:0. Wcześniej, poza Lewandowskim bramki dla gospodarzy (wszystkie w pierwszej połowie) strzelili także Mats Hummels (10. minuta), Javi Martinez (41. minuta) i Serge Gnabry (43. minuta).

Tak Robert Lewandowski strzelił drugiego gola:

Koszmar Borussii trwał 45 minut, bo po przerwie gospodarze tak często już nie atakowali, choć ostatecznie prowadzenie i tak podwyższyli. Dodatkowo dopełnili tragiczną dla dortmundczyków statystykę - podczas 379 minut gry na Allianz Arenie (statystyka liczona do ostatniej bramki Bawarczyków) Borussia straciła aż 22 gole, a dziesięc z nich strzelił Lewandowski, który w "klasykach" trafień łącznie ma już 15.

Tak duże zwycięstwo Bayernu pokazało, że monachijczycy walki o mistrzostwo nie odpuszczają, chociaż szefowie Bayernu jeszcze niedawno mówili, że są gotowi na sezon przejściowy, bez końcowego triumfu w Bundeslidze. O ten triumf teraz będzie jednak łatwiej, bo zespół Niko Kovaca wrócił na pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając sobotnich rywali o jeden punkt.