Bundesliga. Bayern Monachium gromi Mainz. Bramka Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał Mainz 6:0 (3:0) w meczu 26. kolejki Bundesligi. Prowadzenie gospodarzom dał Robert Lewandowski, a bohatetem spotkania był James Rodriguez, który strzelił trzy gole.

Bayern świetnie zaczął to spotkanie. Już w 3. minucie meczu Robert Lewandowski dostał piłkę dośrodkowaną przez Davida Alabę. Mimo dwóch obrońców wokół, polski napastnik popisał się bardzo sprytnym uderzeniem w kierunku bliskiego słupka i pokonał bramkarza gości.

Lewandowski nie był jednak bohaterem tego spotkania, gdyż najlepszy mecz na wypożyczeniu z Realu Madryt zagrał w Monachium James Rodriguez. Kolumbijczyk strzelił trzy bramki. Pierwszą w 33. minucie po podaniu Leona Goretzki. Drugą w 51. minucie po indywidualnej akcji, a trzecią cztery minuty później po zagraniu Thomasa Muellera. Dla gospodarzy strzelali także Kingsley Coman w 39. minucie i Alphonso Davies w 70. minucie.

W sobotę Borussia Dortmund wygrała 3:2 z Herthą i wyprzedziła Bayern w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec po wygranej nad Mainz powrócili na pozycję lidera. Bayern walczy o mistrzostwo Niemiec, po tym jak w tygodniu odpadł z Ligi Mistrzów. Po bezbramkowym remisie z Liverpoolem w Anglii, Bawarczycy przegrali w środę u siebie 1:3.