Robert Lewandowski przeszedł tym golem do historii! [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w starciu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem (6:0 do przerwy), dzięki czemu został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi!

Robert Lewandowski tydzień temu strzelił dwa gole w starciu z Borussią Moenchengladbach (5:1), dzięki czemu zrównał się liczbą goli z Claudio Pizarro - obaj mieli po 195 trafień. Jednak Lewandowski zdobył kolejną bramkę dla Bayernu Monachium z Wolfsburgiem w 36. minucie, umieszczając piłkę w bramce z najbliższej odległości. Drugiego gola kapitan reprezentacji Polski strzelił w końcówce spotkania. Było to jego 16. i 17. trafienie w tym sezonie Bundesligi, dzięki czemu chwilowo stał się najlepszym strzelcem - wyprzedza Lukę Jovicia z Eintrachtu Frankfurt o jedno trafienie.

Claudio Pizarro może jeszcze dogonić Lewandowskiego. 40-latek występuje w Werderze Brema, który w piątek wygrał 4:2 z Schalke. Peruwiańczyk jednak nie zdobył żadnej bramki.