Dawid Kownacki strzela swojego pierwszego gola w Bundeslidze

Dawid Kownacki w sobotę strzelił swojego pierwszego gola w Bundeslidze. Jego Fortuna prowadzi z Schalke 3:0.

Była 62. minuta spotkania, kiedy Dawid Kownacki dostał podanie od Benito Ramana. Polski napastnik nie miał problemów, by w sytuacji sam na sam pokonać bramkarza Schalke. To był drugi gol dla Fortuny w tym spotkaniu, ale pierwszy dla Kownackiego. To znaczy: debiutancki. Ale to nie koniec, bo chwilę później Kownacki trafił po raz drugi - w 84. minucie znowu pokonał bramkarza Schalke.

Kownacki trafił do Niemiec miesiąc temu. Został wypożyczony na pół roku z Sampdorii Genua. Fortuna zapewniła sobie prawo pierwokupu. Jeśli z niego skorzysta, będzie musiała ustanowić klubowy rekord transferowy. Obecny wynosi dwa miliony euro, a za Kownackiego trzeba będzie Włochom zapłacić ponad dwa razy tyle.